logo

CHP’li Kadınlar Zübeyde Hanım’ın Kabrini Ziyaret Etti

CHP Kadın Kolları Zübeyde Hanım’ın kabrini ziyaret etti.  Ziyarete, Artvin CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul katıldı.

CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse, “Zübeyde anne, bir annenin tüm dünyayı değiştirebileceğinin en güzel örneğidir. Onun yetiştirdiği evlat, kazandığı zaferlerle ulusumuzun kurtarıcısı ve ışığı olmuştur” dedi.

Anneler Günü etkinliği kapsamında partisinin 81 ilinden kadın kolları başkanlarıyla Karşıyaka’daki Zübeyde Hanım kabrini ziyaret eden Köse, yaptığı konuşmada, cumhuriyet kadınları olarak Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım ve manevi kızı Afet İnan’a yapılan saldırıyı kınadıklarını söyledi.

“Emanetimiz olan bu değerlere dil uzatan karanlık ve yobaz zihniyetle sonuna kadar mücadele edeceğiz.” ifadesini kullanan Köse, şöyle konuştu:

“Bir kez daha Zübeyde annemizin kabri başında bu sözü veriyoruz. Cumhuriyet’in değerleri ile yetişen, tarafsız, vicdan ve adalet sahibi savcıları gereğini yapmaları, suçluların en ağır biçimde cezalandırılmaları için göreve çağırıyoruz. Zübeyde anne, bir annenin tüm dünyayı değiştirebileceğinin en güzel örneğidir. Onun yetiştirdiği evlat, kazandığı zaferlerle ulusumuzun kurtarıcısı ve ışığı olmuştur. Bu ışık bizleri sonsuza kadar aydınlatacaktır. Rahmetle anıyor, hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.”

CHP Kadın Kolları Artvin İl Başkanı Gülşen Kurul, anlamlı bir günde Zübeyde Hanım  gibi bir annenin kabri başında olmanın verdiği huzur ve onuru hiçbir kelimenin ifade edemeyeceğini belirterek; “ Zübeyde Hanım, Atatürk gibi bir insanı dünyaya getirmiş çok özel bir annedir. CHP Kadın Kolları Genel  Başkanımızla 81 ilin  Kadın Kolları Başkanı  İzmir’e giderek Zübeyde Hanım’ın kabrini ziyaret ettik.  Genel Başkanımız mesajında söylenecekleri söyledi. Ben bunun üstüne şunu söylemek isterim; Ne yaparlarsa yapsınlar, ne söylerlerse söylesinler, Zübeyde Hanım ve Mustafa Kemal Atatürk her geçen yılda daha çok büyüyor. Daha çok sevgi çığ gibi büyüyor. Ben bu vesileyle tüm şehit ve gazi annelerinin anneler gününü kutluyorum. İzmir’den Artvin’e Zübeyde Hanım’ın aziz hatırasında  selam gönderiyorum.”dedi.

Share
440 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?