logo

CHP’li Gençler Atatepe’ye Çıktılar

CHP’li Gençler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle akşam saatlerinde Atatepe’ye çıkarak “Atam Senin İzindeyiz” yazısını ışıklandırdılar.

CHP’li Gençler, Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’ye giderek 19 Mayıs Coşkusunu Atatürk ile birlikte kutladılar. CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin ve CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Serkan Özbayrak, CHP Gençlik Kolları İlçe Başkanı Halit Yılmaz ile CHP’li gençler 19 Mayıs akşamını Atatepe’de kutladılar. CHP’li gençler burada “Atam Senin İzindeyiz” yazısını ışıklandırırken, Yaşanacak bir Türkiye için dilek fenerlerini gökyüzüne bıraktılar.

CHP’li gençlerin farklı 19 Mayıs coşkusu renkli görüntülere sahne oldu. CHP’li gençler Atatepe’ye çıktıklarında ilk olarak “Atam Senin İzindeyiz” yazısını ışıklandırdılar. Yazıyı ışıklandırırken açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Serkan Özbayrak açıklamasında CHP iktidarında Atatepe’nin hak ettiği değeri bulacağını söyleyerek; “ 19 Mayıs, Osmanlı topraklarında işgal ve paylaşımlara karşı mevcut saltanat ve hilafet makamı ile hükümetin kayıtsız kaldığı, hatta işgalcilerle işbirliği yaptığı bir ortamda,  Türk milletinin bağımsızlığına ve geleceğine karşı yakılan isyan ateşinin günü ve bu isyan ateşini yakan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günüdür 19 Mayıs. Dünyada emperyalizme karşı kesin bir başarıyla sonuçlanan ilk ulusal kurtuluş savaşının başladığı gündür 19 Mayıs; “her şey unutulur. Fakat biz, her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki, hiçbir şeyi unutmayacaktır. Geleceğin ümidi, ışık saçan gençleri onlardır” diyen Mustafa Kemal’ in ülkenin geleceğini biz değerli gençlere emanet ettiği gündür.

Bizler, daha 24 yaşında ülkenin bağımsızlığı için hayatlarını bu uğurda feda eden Deniz’lerin,  Hüseyin’lerin Yusuf’ların, Ulaş’ların,  Mahir’lerin devamları kardeşleriyiz. Onların yarıda kalan devrim sevdalarının gerçekleştirecek olanlarız. Bugün biz burada geleceği bize emanet eden ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün açtığı yolda gösterdiği hedefte her daim ATAM İZİNDEYİZ demek için bulunmakta ve aydınlatılması bir türlü yapılmayan heykellerinden bile korkulan malum zihniyeti protesto etmek ve bize bıraktığı geleceği ve heykellerini aydınlatmak için bulunmaktayız.

“Her şey unutulur. Fakat biz, her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki, hiçbir şeyi unutmayacaktır. Geleceğin ümidi, ışık saçan gençleri onlardır.” Diyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ ü saygı ve sevgiyle anıyor 19 Mayıs Atatürk’ ü anma ve gençlik spor bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Açıklamaların ardından gençler “Yaşanacak bir Türkiye İçin” dilek fenerlerini gökyüzüne bıraktılar.

Share
460 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?