logo

CHP’li Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir’den Rakibine Çok Sert Hakaret!

Yerel seçimler öncesinde miting programları başlarken, CHP’nin Ardanuç ilçesinde gerçekleştirdiği ve CHP’li Belediye Başkanı ve de Millet İttifakı’nın Ardanuç Belediye Başkan adayı Yıldırım Demir, kürsüde rakibine yönelik sert üslupta eleştirilerde bulundu. Eleştirilere hiçbir zaman bir şey diyemeyeceğini belirterek yaptığı konuşmasında Cumhur İttifakı’nın Ardanuç Belediye Başkan adayı Fahri Acar’a yanıt verirken sert bir dille eleştiride bulunurken, Acar’ın kendisi ile ilgili kullandığı bir cümleyi açıklamaması durumunda ‘Şerefsizsin’ ifadesini arka arkaya kullanarak Ardanuç halkını şaşırttı.

Bugüne kadar gerek üslubu gerekse de kullandığı cümleleri dikkatlice kullanması ile bilinen Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir’den yerel seçimler öncesinde rakibine yönelik eleştiri sınırlarını geçen bir ifade ile yanıt geldi. Ardanuç’ta miting alanında konuşma yapan Millet İttifakı’nın Belediye Başkan adayı Yıldırım Demir, rakibi olan Cumhur İttifakı’nın adayı Fahri Acar’ın katıldığı tv programında kullandığı cümlelere karşı yanıtlar verdi. Konuşmasında mal varlığını açıkladığı kısımda rakip aday Fahri Acar’ın bir tv programında kendisine yönelik kurduğu ‘Külahıma anlat’ ifadesine yanıt verdi ve rakibini çok sert sözlerle eleştirdi. Mitingin genelinde heyecanlı bir şekilde konuşma yapan Yıldırım Demir, mitingin son bölümünde ise eleştiri dozajını rakibine hakarete çevirerek ‘Bizler siyaset yapıyoruz. Bugüne kadar hiçbir eleştiriye bir şey söylemedim ancak iftiraları asla affetmem. Şimdi rakibim Fahri Acar’a sesleniyorum. Benden sonra bu kürsüye çıkacaksın. Tv programında benim mal varlığıma ilişkin külahıma anlat şeklinde bir cümle kullandın. Bak Fahri Acar, beni iyi dinle. Senin genel başkanın hırsızlıkta babadan oğula geçer diyen adam olabilir ama benim babam dürüstlükte babadan oğula geçer diyen adamdır. Bak Fahri Acar, beni dinle. Ben gizlisi saklısı olan bir adam değilim. Mal varlığımı açıklıyorum” diyerek mal varlığını açıkladı. Ardından rakibi Fahri Acar’a seslenmeye devam eden Yıldırım Demir, “Benim milletvekilliği gibi bir niyetim vardı bu yüzden sattım ve parayı dolara yatırdım. İyi de yapmışım dolar arttı biraz kar ettik. Bu işler nasip kısmet meselesi. Ben evimi sattıktan sonra kenara koyduğum 45 Bin Dolar bir kuyumcu arkadaşımda duruyor. İnşallah Nisan’da seçileceğim ve Ardanuç’ta daireyi alacağım. Olmaz mı? Benim mal varlığım bu ama Fahri Acar, sen bu kürsüye çıkacaksın. Hiçbir eleştirine bir şey demem. Eğer adamsan, eğer yüreğin var ise benden sonra kürsüye çıktığında televizyon programında ‘Külahıma anlat’ derken bu neyi anlattığını bu millete, Ardanuçlulara anlatmaz isen ‘Şerefsizsin’, ‘Şerefsizsin’, ‘Şerefsizsin’. Her türlü eleştiriye açığım ve her şey başımın üstüne. Şu kadar çocuk bile bana fırça atsa güler geçerim, olur derim. Tabi ki eleştirileceğim ama iftirayı affetmem” şeklinde ifadeler kullanarak sert bir dille rakibini eleştirdi.

Miting alanındakilerin bir bölümü Demir’in rakibine karşı kullandığı bu sert kelimeyi alkışlarken, bir bölümü ise kullanılan hakaret dolu kelime karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Miting alanının dışında mitingi takip edenler ise duyduklarına inanamazken, Ardanuç’ta Demir’in bu hakaretinden sonra seçimlere ilişkin tansiyon arttı.

Fahri Acar’dan Yıldırım Demir’in hakaretine ‘Artık Sana Sayın Demeyeceğim’ cevabı

Millet İttifakı’nın Belediye Başkan adayı Yıldırım Demir’in kendisine yönelik hakaret içeren sözünün üzerine kendi miting saatinde kürsüye çıkan Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan adayı Fahri Acar ise bu sözlere karşı ‘Artık Sana Sayın Demeyeceğim’ ifadesi ile yanıt verdi.

AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakının Ardanuç’ta gerçekleştirdiği mitinge katılan Cumhur İttifakı Ardanuç Belediye Başkan Adayı Fahri Acar, Yıldırım Demir’e yanıt verdi. Demir’in kullandığı üslup karşısında artık kendisine karşı saygısını kaybettiğini ve bundan böyle kendisine ‘Sayın’ olarak hitap etmeyeceğini belirterek yanıt verdi. Yaptığı konuşmada Yıldırım Demir’in 15 yıllık icraatlarını savunamadığına değinen Fahri Acar; ‘ Bizim eleştirilerimize yanıt veremeyen, 15 yılda Ardanuç’un geldiği noktanın sorumlusu olan Yıldırım Demir’in şahsıma yönelik yaptığı hakaretin ardından kendisine bundan böyle ‘Sayın’ olarak hitap edemem. Bizler siyaset yapıyoruz ve kullandığımız üsluba dikkat etmemiz gerekir. Bugün burada ben kendi projelerimi anlatmayı tasarlayarak çıkmıştım ancak Yıldırım Demir’in bana karşı kullandığı cümlelerin ve hakkımızda ortaya attığı yalan yanlış beyanların cevabını verme gereği duyuyorum. Kendisinin şahsıma karşı kullandığı saygı dışı kelimenin ardından artık kendisine ‘Sayın’ şeklinde hitap etmem imkansızdır. 15 Yıllık başkanlığı döneminde Ardanuç’a lafın haricinde hizmet üretememiş bir zihniyetin sonu rakiplerine hakaret etmekten ileri gidemediğine şahitlik yapmak üzüntü vericidir” şeklinde yanıt verdi.

Fahri Acar’dan Miting Sonrası Açıklama: Ben Yıldırım Demir’in Şahsıma Yönelik Kullandığı Hakaretine Neden Olacak Hiçbir Cümle Kullanmama Rağmen, Demir, Hakareti Tercih Etti

Ardanuç’ta gerçekleştirdiği miting sonrasında Yıldırım Demir’in kendisine yönelik kullandığı hakaret içeriği olan kelimeye ilişkin yorumlarını sorduğumuz Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan Adayı Fahri Acar, kendisinin seçim kampanyası boyunca ve katıldığı tv programında Yıldırım Demir’e iftira atan herhangi bir cümlesinin bulunmadığını belirterek buna rağmen Yıldırım Demir’in mağduru oynama gayretine girerek, kendisine iftira atılmış gibi göstererek Demir’in hakaret ile cevap verme tercihinde bulunduğunu söyledi. Acar açıklamasında; “ Benim katıldığım tv programının kayıtları mevcuttur. Benim kullandığım cümle de orada ortadadır. Kesinlikle Yıldırım Demir’e yönelik bir iftira cümlem olmamıştır. Benim tv programında kullandığım cümle aynen şöyledir: Partimizin Gönül Belediyeciliği sloganı karşısında Sayın mevcut belediye başkanımız Yıldırım Demir katıldığı programda, ‘ Asıl gönül belediyeciliğini ben yapıyorum. Ben Ardanuç’a gönlümü koydum’ şeklinde bir cümle kullanmıştır. Ben buna yanıt vermek istiyorum. Sayın Başkan nasıl bir şekilde gönlünü Ardanuç’a koymuştur ki 12 yıllık veterinerlik ve 15 yıllık başkanlık dönemi dahil 27 yılda Ardanuç’ta bir yatırımı yoktur. Evini satarak kirada oturuyor ve yatırımını Ardanuç’a yapmamış ise bu mudur gönül belediyeciliği. Bunu bana değil Ardanuçlulara anlat.

Ben bunları söylemişken maalesef ki Yıldırım Demir, bu cümleleri çarpıtarak, söylenmeyi söylenmiş gibi göstererek mağduru oynamaya çalışmıştır. Ardanuç ilçesinde 15 yılda yapamadıklarının karşısında ezilen bir belediye başkanının seçmeninin karşısında anlatacak bir şeyi kalmayınca mağduru oynama çabasına girmiştir. Kendisine iftira atılmış gibi göstermeye çalışmıştır. Benim konuşmalarım da ortadadır, Yıldırım Demir’in de hakareti ortadadır. Takdiri ve yorumu Ardanuç halkına bırakıyorum” ifadelerini kullanarak konuya açıklık getirdi.

Ardanuç, Başkan Yıldırım Demir’in Kullandığı Hakaretin şokunu yaşıyor

Ardanuç ilçesinde Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı’nın mitinglerinin ardından mevcut Başkan Yıldırım Demir’in rakibi Fahri Acar’a yönelik kullandığı hakaret içerikli kelimenin neden olduğu siyasi tansiyonu yükseltti. Rakibine yönelik kullandığı sert hakaret cümlesi ile biran da Ardanuç’ta günün konusu olan Yıldırım Demir’in bu kelimesinin şaşkınlığı ilçede yaşanıyor. Vatandaşlar, Başkan Yıldırım Demir’in eleştiri de bulunurken bu kelime yerine farklı kelimeler seçmesi gerektiğini, ‘Müfteri, iftiracı’ şeklinde bir kelime kullanmak yerine direk hakaret etmesinin psikolojik gerginlik yaşamasına bağladıkları yönünde yorumlarda bulundular.

Ardanuç ilçesinde ‘Şerefsizsin’ kelimesinin neden olduğu siyasi tansiyon yükselirken, seçimlere sayılı günler kala tarafların tansiyonu düşürücü davranışta bulunmaları gerektiği görüşünde hem fikir durumunda.

Share
905 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?