logo

11 Mayıs 2015

CHP’den Yoğun Katılımlı Anneler Günü Etkinliği

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl örgütü anneler günü münasebetiyle orta mahallede yoğun katılımlı bir anneler günü programı düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin il örgütü, il merkezi ve ilçelerinde seçim bürolarını açmaya devam ediyor. CHP’li üyeler seçim bürolarını açmakla yetinmeyip bu seçim bürolarında faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam ediyorlar. CHP’nin Ortamahalle’de bulunan seçim bürosu, anneler gününde büyük ilgiyle karşılaştı. Anneler günü münasebetiyle CHP İl Kadın kolları tarafından organize edilen etkinlik büyük ilgi gördü. Doyasıya eğlenen partililer seçim bürosuna sığmayarak sokağa taştılar. CHP Artvin Milletvekili ve adayı Uğur Bayraktutan, İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul anneler günü münasebetiyle pasta kesti.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, tek tek annelerle görüşerek annelerin günlerini kutladı. Daha sonra kadınların hazırladığı ev yemeklerinin tadına bakan Bayraktutan ve parti yönetimi kadınlarla sohbet etti. CHP Artvin İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul burada kısa bir konuşma yaparak, “Atatürk’ün göstermiş olduğu çağdaş uygarlık yolunda ilerleyen tüm annelerimizin aile yaşamındaki güçlü paylaşımları, çalışma hayatındaki başarılarından dolayı sevgi ve şükran duygularımızı ifade etmek istiyorum.

Kadınlarımız, annelik sorumluluğunun yanı sıra, ülkemizin en zorlu dönemlerinde mücadeleci, azimli, fedakar ve güçlü duruşları ile engelleri her zaman aşmaya çalışmış ve başarmışlardır. Bugün de annelerimizin, kadınlarımızın taşıdıkları görev ve sorumluluklar en az Kurtuluş savaşı yıllarındaki ölçüde önem arz etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar ve üzerinde dolaştırılan karanlık bulutlara karşı durmaksızın mücadele edeceğiz.

Cumhuriyet’in temellerini atan, yürekli Türk Kadınları Anneler gününde saygının, asaletin ve özverinin simgesi durumundadır. Bugün, annelik duygularının ayrıcalığının hatırlandığı gündür. Gerektiğinde yavrularının gerektiğinde evinin direği, eşinin aynası olan kadınlarımızın her gününün annelik hissiyatı içinde geçmesini temenni ederiz tüm kadınlarımızın Anneler Gününü Kutluyorum” dedi.

Daha sonra CHP’li kadınlar akordeon eşliğinde horon oynadılar.

Share
397 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?