logo

reklam

CHP’den Eş Zamanlı Basın Açıklaması

CHP Artvin, Kılıçdaroğlu’na yönelik suçlamaları protesto etmek için basın açıklaması düzenledi. Açıklamada Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıların kabul edilmeyeceği söylenirken, açıklama eş zamanlı 81 ilde gerçekleşti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik suçlamalara karşı dün 81 ilde eş zamanlı bir açıklama gerçekleştirdi. CHP Artvin İl Örgütünün de katıldığı basın açıklamasını il binasında gerçekleşti.

İl Sekreteri başkan vekili Hüseyin Yılmaz tarafından yapılan basın açıklamasında, “Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tehditlerine pabuç bırakmayacağız.” Dedi.

Açıklamanın devamında, “Erdoğan rejimi, her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyaseti baskı altına alma çabasındadır. Geçmişte FETÖ ile iştirak halinde kumpas davalarını tezgahlayan Erdoğan iktidarının, FETÖ ile yolları bugün ayrılmış görünse de aynı yöntemleri uygulamaya devam ettikleri, yeni kumpas girişimleri içinde oldukları görülmektedir.

Ortada bir casusluk suçu yoktur Anayasa Mahkemesi de böyle söylemektedir. Buna rağmen Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul milletvekilimiz Enis Berberoğlu haksız yere mahkum edilmiş ve tutuklanmıştır. Önce mahkeme başkanı ve heyet değiştirilmiş, mahkumiyet kararı verilmiş, daha sonra da bu kararı inceleyecek üst mahkemenin başkanı değiştirilmiştir. Bütün bu uygulamalar kumpas davalarının tipik özelliğidir.

Kurgulanan kumpas üzerinden Enis Berberoğlu’nu rehin alan anlayış, şimdi de Genel Başkanımızı tehdit etmektedir. Amaç CHP Genel Başkanını tehdit ederek topluma korku salmaktır.

Erdoğan’ın tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. Adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen milyonların sesi ve umudu olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu susturmayacaksınız. Türkiye’ye giydirmek istediğiniz deli gömleğini yırtıp atacağız. Baskıcı ve zorba rejiminizi tanımıyoruz, tanımayacağız. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Share
458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?