logo

CHP’den, Cumhurbaşkanı ve Başbakan İçin Suç Duyurusu

CHP Artvin İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında, ‘terör örgütüne yardım ve yataklık etmek’ suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt ve diğer partililer, 4 sayfalık suç duyurusu dilekçesini Artvin Cumhuriyet Savcılığı’na teslim etti. Suç duyurusu dilekçesinde, üst düzey devlet yetkililerin terör örgütüne yardım ve yataklık etmek suçlamaları yer aldı. Suç duyurusundan önce Artvin Adliye’si önünde toplanan partilere CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Arhavi Eski Belediye Başkanı Musa Ulutaş, Meydancık eski Belde Başkanı Nihat Acar eşlik etti.

CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt burada yaptığı açıklamada, ülkemizde yoğunlaşan terör eylemleri hepimizde derin bir üzüntüye neden olmaktadır diyerek sözlerine başladı. Kurt konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Çözüm Süreci” adı altında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emir ve talimatıyla, AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeler: ile bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız ve Partimizin tüm kademelerince yapılan, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise göz ardı edilmiştir. Bu dönemde, terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına dönemin AKP hükümetinin Başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu, fırsat verildiği bilinmektedir. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilere, kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir. Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü yeniden silahlı ve bombalı eylemlerine başlamıştır. Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, talimat veren dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin AKP’li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri “Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık” suçunu oluşturmaktadır. Bu nedenle Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, Hakan Fidan, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında “Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık” suçundan bugün suç duyurusunda bulunuyoruz.”

Basın açıklamasının ardından partililer adliyeye gruplar halinde girerek suç duyurusunda bulundular.

Ç.P.

Etiketler: » » » » » »
Share
823 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?