logo

CHP’den Coşkulu 19 Mayıs Kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Artvin il örgütü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle alternatif kutlama programı düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin il örgütü,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle alternatif kutlama programı düzenledi.  Atapark önünde toplanan CHP’liler ellerine aldıkları Türk bayrakları, Atatürk posterleriyle ve Terörü Lanetleyen Pankartlaralar Cumhuriyet Caddesi üzerinde slogan alarak yürüdüler. “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”,  “Türkiye Laiktir Laik Kalacak”, “Cerattepe Geçilmez Artvin Halkı Yenilmez”  gibi slogan atarak Halitpaşa Kavşağı’nda toplantılar.  Dev Türk bayrağını açan CHP’liler basın açıklamasında bulundular.

Basın açıklamasını Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Yücel Kurt, gerçekleştirdi. Kurt konuşmasına, bu gün buruk bir sevinç yaşıyoruz, çünkü ülkemiz bölünüyor diyerek başladı.  İşte bugün bir daha canlı örneğini yaşadık diyen Kurt, konuşmasına şu şekilde devam etti, “bu devleti yönetenler sayesinde  maalesef ilimizde dahil farkı kutlamalar yapılmaktadır. Bunlar ulusal bilincimizi yok etmeyi amaçlıyorlar. Yine bugün bir ilki daha yaşadık, nasıl ki bu konuda ulusal bilincimizi bölmeye amaçlıyorlar aynı hareketle Artvin’imizde de Artvin düşmanları yaratarak kendi içimizde birileri bizleri bölmeye çalışıyor. Yine bu oyuna alet olmayacağız Artvinliler. Sözde ülkeyi sevenlerle sözde Artvin’i sevenler işte aynı insanlar aynı noktayı görüyor sözde.  Oysa onlarında ulusal ve Artvin bilinci olsa neye alet olduklarını anlar. Belki işlerine ve küçük çıkarlarına bakarak göremiyorlar. Dolayısıyla bizler diyoruz ki, bu uğurda nasıl ki Cerattepe geçilmez Artvin halkı yenilmezse aynı şekilde, 19 Mayısları da yüz yıllarca yaşatacağız.

Bizim en büyük ülkümüz Mustafa Kemal Atatürk’tür, onun yolundan, aydınlatıcı ışığından asla taviz vermeden bu 19 Mayısları kutlayacağız ve Cumhuriyet bayramlarına nakış edeceğiz. O nakışı öre öre geleceğiz. Ne kadar düşmanlarımız varsa yılmayacağız korkmayacağız. Biz sözde değil özde sevdiğimiz bir kez daha haykırarak ilelebet ve bunu muhafaza ederek göstereceğiz. Bu hava şartlarında katılıp bizlere destek veren tüm Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarına başta sizler olmak üzere saygılar ve sevgiler sunuyorum sağ olun var olun” diyerek sözlerini tamamladı.

Basın açıklamasının ardından grup sessiz bir şekilde dağıldı.

Etiketler: » » » »
Share
741 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?