logo

CHP’den 7 Aday Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt ” Artvin’de 7 Haziran Genel Seçimleri için aday adaylık sürecinde 7 arkadaşımız partimize başvuruda bulunmuştur”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Başkanı Ali Yücel Kurt CHP Genel Merkezinin 15 Şubat Tarihli Parti Meclis Kararı ile Artvin Milletvekilinin Merkez kararı ile belirleneceğini hatırlattı.

Kurt, Artvin’de Parti içi iç barışın sağlanması için ön seçimin önemli olduğunu ancak ilin kendine özgü durumu nedeniyle ön seçim yapılmama karı alındığını, bu durumun bazı üyelerce saygı ile karşılanırken bazı üyelerce demokrasi adına tepki çektiğini söyledi.

Kurt, ” Bu eleştiriler bizim gibi demokrasiye inanmış partilerde çok doğal. Ön seçim için Ankara’da çalışmalarımız oldu, ancak bu parti meclis kararının değiştirilemeyeceğini görünce bize düşende örgütler olarak partimizi 7 Haziran 2015 seçimlerine en iyi şekilde hazırlamak olacak. Bu kapsamda partimizde aday adaylığı sürecinde 7 kişi partimize müracaat etti. Bu 7 aday aday arkadaşımızı kutluyorum.

Bu süreç içinde partimize olağanın dışında bir yüklenme olmuştur. Bu yüklenme iktidar partisi sempatizanlarınca da yapılmaktadır. Bu konu bazı ilçelerimizde barız bir şekilde görülmektedir. Üye arkadaşlarımız partili arkadaşlarımız ve yöneticilerimizin bu konu üzerinde hassasiyetle durmalarını bekliyoruz. Bu konuda çok uyanık olmalılar. CHP’nin iç kavgasını sokağa taşıyan bizim partilimiz değildir. Bunu başka partinin insanları yapmaya çalışıyor. Bizde bir karışıklık yoktur. Bu bizim iç dinamizmimizi gösteriyor. Demokrasiye ne kadar aşık olduğumuzu, özümseyip benimsediğimizin bir göstergesidir. Yerel örgütler olarak bu dağınıklığı bertaraf etmeliyiz. Söz de görünen bu dağınıklığın üzerine su serpmeliyiz. Bizim görevimiz budur. Aslında en büyük karışıklık ve kavga iktidar partisinde vardır. Ama onlar kendi kavgalarını kendi partilerinin içinde yapıp dışarıya yansıtmıyorlar. Bu tur kavgalar iktidar partisine ve diğer rakiplerimize yarıyor. Kol kırılır yen içinde kalır. 1977’den beri en fazla ön seçimin yapıldığı yıl olmuştur.

Yerel örgütler olarak bizim amacımız partimizi birlik beraberlik içinde aday adaylarımız belli olduktan sonra hızlı bir şekilde çalışmak ve halkımızın her kesimine ulaşmak olacak. Projelerimiz var. İnsanlar bize güveniyor. Yeter ki daha çok çalışalım ve üretelim. Seçmenin sorunu CHP’de neler oluyor AKP’de neler oluyor değil. Seçmenin sorunu ekonomidir, işsizliktir, sosyal adalettir, hukuksuzluktur” dedi.

Kurt CHP Artvin Milletvekili aday adaylarının; Oya Arkadaş, Hesbi Uğur Topaloğlu, Mehmet Naci Köroğlu, Musa Ulutaş, Turhan Tantoğlu, Uğur Bayraktutan, Yusuf Kurt olduğunu söyleyerek açıklamasını sonlandırdı.

Share
1170 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?