logo

CHP’de İstifa Depremi

CHP istifa (1)

CHP Genel merkezinin 25. dönem milletvekili adayını belirleme için aldığı merkezi yoklama kararı nedeniyle Artvin’de üç ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti. İstifalarını sunmak için Artvin CHP il binasında toplanan partililer İl yöneticileriyle bir araya gelerek yaklaşık 2 saatlik bir görüşme yaptılar. Görüşmenin sonunda Hopa, Borçka ve Şavşat ilçesi başkanları ve yöneticileri ilçe yönetiminden istifa ettiklerini açıkladılar.

İstifa eden ilçe yöneticileri adına açıklama yapan Hopa İlçe Başkanı Gökhan Bıyıklı şu ifadelere yer verdi, “ 15 Şubat 2015 günü yapılan Parti meclisi toplantısında İlimiz için alınan önseçim kararının Tabanımızda oluşturduğu memnuniyetsizlik sonrası, Gerek Parti yönetimindeki arkadaşlarımız gerek üyelerimiz kararın gözden geçirilerek önseçim talebimizin olduğunu İl Başkanlığı, Genel merkez ve Ulaşılacak tüm mercilere bildirdik.

Aradan geçen zaman içerisinde üyelerimizin ve bizlerin en demokratik ve haklı talebimiz muhataplarımızca değerlendirilmediği gibi, başta İl başkanlığı olmak üzere derdimizi anlatmak noktasında soruna çözüm için etkili olmayacak mercilere yönlendirilerek, tepkiler sözüm ona üst makamlara iletmiş görüntüsü vermiş, politik manevralarla zaman kaybettirilmiştir.

Genel başkanımız önseçime girdiği, Milletvekili çıkarma ihtimali Artvin’den daha düşük olan komşu ilimiz Rize’de, önseçim yapıldığı bir süreçte seçmenlerimizden iradelerini sandığa yansıtma fırsatını esirgeyen anlayışın Parlamenter demokrasi inancı sorgulanmalıdır.

 

Etiketler: » » »
Share
2159 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?