logo

CHPde Büyük Halk Buluşması

Uğur Bayraktutan, Milletvekilliği döneminin hesabını seçmenlerine verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın üç buçuk yıllık milletvekilliği sürecinde ki çalışmalarının anlatıldığı Büyük Halk Buluşması programında bir araya geldi.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde yapılan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın üç buçuk yıllık milletvekilliği sürecinde ki çalışmalarının anlatıldığı Halk Buluşmasına Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, İlçe örgütleri be partililer katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından programın açılış konuşmasını yapan CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt; eksiklerinin olduğunu ancak bu eksikleri avantaja çevirmek için mücadele ettiklerini ifade ederek bu kapsamda topumun her kesimini kucaklamaya çalıştıklarını söyledi.

Yusufeli programının beklediklerinden çok daha güzel ve heyecan verici geçtiğini kaydeden Ali Yücel Kurt Yusufeli’nde ki coşkuyu gördükten sonra tekrar tüm Artvin’i alacaklarına olan inancının da olduğunu kaydetti. Baskılar karşısında yılmayacaklarını belirten Kurt, artık konuşma gününün geride kaldığını çalışma ve eylem yapma zamanı geldiğini belirtti.

Kurt yaptığı konuşmada; “Türkiye’ni sorunları biliyoruz ve bunların çözümü için taahhütler de bulunuyoruz. Kölelik sistemini, kaldırıp, taşeron firmalarda çalışan emekçileri kadrolu işçi yapacağız. Bu CHP’nin programında vardır. CHP’de isiz ve aşsız kalmayacak. Bunu başaran ülkeler başarmıştır. Sıra Anadolu insanındadır. Avrupa’nın insanına iş bulan bir cumhurbaşkanımız, başbakanımız var. Madem Avrupa’nın işsizine iş bulacak kaynağımız var. Bu ülkede niye işsiz sigortasız insanlar çalışıyor. Kaynak var. İşte bu kaynağı biz ülkemiz için bizim halkımız için kullanacağız” dedi.

Uğur Bayraktutan “Ben CHP’lileri 2’ye ayırırım bir partinin sırtında taşıdığı CHP’liler, ikincisi ise partiyi sırtında taşıyan Cumhuriyet Halk Partililer. Bugün bu salonda AKP’lilerle kavga eden partiyi sırtında taşıyan CHP’liler var”

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan; “Bu salonda her düşünceden dostların arkadaşlarım var. Artvin’in bütün ilçelerinden gelen herkese teşekkür ediyorum. Ben CHP’lileri 2’ye ayırırım. Muharrem İnce’de ikiye ayırıyor. O “Bir AKP’lilerle kavga eden CHP’liler birde CHP’lilerle kavga eden CHP’liler” diye ayırıyor. Ben CHP’lileri 2’ye ayırıyorum. Bir partinin sırtında taşıdığı CHP’liler, ikincisi ise partiyi sırtında taşıyan Cumhuriyet Halk Partililer. Bugün bu salonda AKP’lilerle kavga eden partiyi sırtında taşıyan CHP’liler var. Onlara yürekten selam olsun.

Burada ki CHP’lilerin elinde EURO, Dolar yok, ayakkabı kutuları yok. Bütün Artvinlilerin evinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri var.

Bundan 3 bucuk yıl önce milletvekili seçildiğimde dedim ki sizin tahmin etmediğiniz ölçüde iyi bir milletvekilliği yapacağım. Ben bu süre içinde neler yaptığı 15 sizlere burada elimden geldiğince anlatacağım. Parlamento çok zor bir yer. Artvin gibi küçük bir ili orada dile getirmekte zor. Yasama faaliyetinde ki denetim mekanizmaları içinde konuşmak zor. Ama imkansız değil. İşte bugün parlamentonun en çalışkan adamı aramızda İhsan Özkes burada. Ben sayın vekilime sizin adınıza şükranlarımı sunuyorum. Televizyoncuların son bir haftada en çok peşinden koştuğu insan kendisi. AKP’liler mecliste en sevmediği iki insandan biri İhsan Özkes diğeri de Kamer Genç’tir. Çünkü Hocam onların en çok siyaset yatığı alanda en doğruları söylüyor. Dün hocam Yusufeli’ni allak bullak etti. Keşke hocamı Berta’ya da götüre bilsem. Hocam’ın bazı şeyleri Berta’da anlatması lazım.

Parlamentoda bütün ilçelerimizin sorunlarını dile getirdik. Arhavi’de bir Kamilet Vadisi vardı. Bu sorunun çözümünde en önde yürüdük. Hopa’da Sarp sınır kapısından bu tarafa birçok sorun vardı. Hepsini gündeme getirdi. Ben il genel meclisi üyelerimize ve muhtarlara dedim ki sorunlarınızı bana iletin meclis gündemine taşıyayım. Artvin’in bütün köylerinin sorunları parlamentoya taşıdım. Murgul halkının onurlu direnişinin yanında odum. Onları huzurunda saygı ile eğiliyorum. Cengiz Grubunu orada dize getirdikleri için. Kemalpaşa’nın ilçe olması için kanun teklifi verdim. AKP’lilerin oyları ile reddedildi. Ardanuç’ta adliyeyi kapattılar. Ardahan yolunu ne zaman sonra bir sonra ki sene için gün veriyorlar her sene sordum halen yapılamadı” dedi.

Biz biliyoruz ki madenin çıkması demek Artvin’in yok olması demektir

Cerattepe’de halen bir kazma vurulmamışsa, bu çorbada kendisinin de tuzunun olduğunun altını çizen Artvin Milletvekili Bayraktutan; “Cerattepe ihalenin yapıldığı günden beri eğer bir kazma vurulmadıysa o çorbada benimde tuzum var. Bu konuda hiç mütevazi olmayacağım. Buradan sesleniyorum. Bana bedeli ne olursa olsun; bu can bu bedende olduğu sürece, bu kalp çarptığı sürece o madeni Cerattepe’de çıkarttırmayacağız. O firma sahibi o madenin oradan çıkarttığın göremeyecek. Buradan bu ilin bir milletvekili olarak sesleniyorum. Biz biliyoruz ki madenin çıkması demek Artvin’in yok olması demektir” diyerek konuşmalarını tamamladı.

Özkes “17 Aralık ve 25 Aralık Yolsuzluk Operasyonların Etkisi Halen Devam Ediyor”

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes Artvin’e ikinci gelişi olduğunu söyledi. Kendisini Artvin’de evindeymiş gibi hissettiğini söyleyen Özkes bunun Artvin insanın sıcakkanlılığından kaynaklandığını belirtti. “Özkes  “Ben Sayın Uğur Bayraktutan vekilimin yapmış olduğu icraatları tanıttığı bu toplantıda olmaktan kıvanç duyuyorum. Sayın Uğur vekilim adam gibi adam. Bir insan bir şey yapacağı zaman kendi o işe tamamen verip elini taşın altına sokması lazım. Ben vekilimden aynen bunu görüyorum. Allah razı olsun, Allah nazardan korusun” dedi.

Özkes geçen yıl yaşanan 17 Aralık ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonların etkisinin halen devam ettiğini kaydetti.

Özkes ” Bir gün iyi bir AKP’li vekille muhabbet ederken dedim ki bu 4 bakanı ihraç ederim. Yüce divana sevk ederim. Bunu yaparsanız oyunuz yüzde 60’in üzerine fırlar dedim. Bunu yaparsanız herkese hakka hukuka ne kadar bağlı olduğunuzu gösterirsiniz. O AKP’li vekile dedim ki ama bunu yapamazsınız. Oda dedi ki yapamayız. Çünkü iş sadece 4 bakanla ilgili değil. İş görüldüğü kadar değil. Bugün yüzde 40’ın altına indiler.

Programın sonunda partililer Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi önünde il binasına kadar yürüyerek halkı selamladılar.

Etiketler: » » » » » »
Share
805 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?