logo

01 Haziran 2015

CHP, Metin Lokumcu’yu Andı

Hopa CHP İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen yürüyüş ardından Milletvekili Bayraktutan’ın konuşması ile Metin Lokumcu anıldı.

Hopa Cumhuriyet Meydanında 31 Mayıs 2011 günü polisin kullandığı yoğun biber gazı etkisi ardından rahatsızlanan Lokumcu kaldırıldığı Hopa Devlet Hastanesinde hayatını kaybeden Metin Lokumcu Hopa’da CHP İlçe örgütü tarafından düzenlenen yürüyüş ve ardından Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın konuşması ile anıldı.

Metin Lokumcunun hayatını kaybedişinin 4 yılında düzenlenen anmaya CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan, Milletvekili adayı Musa Ulutaş, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt, ,Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender, ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Hopa CHP İlçe seçim bürosu önünden başlayan yürüyüş ardından Cumhuriyet Meydanında toplanan grup burada Metin Lokumcu anısına karanfiller bıraktılar.

Burada bir konuşma yapan Milletvekili Uğur Bayraktutan Metin Lokumcunun ölüm haberini Yusufeli’nde aldığını, çalışmalarını bırakarak hemen Hopa’ya geldiğini ve Hopa Devlet Hastanesinde Cumhuriyet savcısı tarafından yapılan otopsiye katıldığını, otopsi raporunda da kendi imzasının bulunduğunu söyledi.

Bayraktutan konuşmasında yiğit bir eğitim emekçisini kaybettiklerini ifade ederek “O gün bu meydanda Hopa’nın yiğit insanlarına karşı bir saldırı gerçekleştirildi. Dönemin Başbakanı Erdoğan Hopa’dan sonra gittiği Trabzon’da Hopa’lılara eşkıya demişti. Bende TBMM’nde yaptığım açıklamada “Zalimin zulmüne direnmenin adı eşkıyalıksa bende eşkıyayım” demiştim.  Evet, Hopa o gün zalimin zulmüne karşı direnişin bir adresi ve Yiğit-yürekli-onurlu insan Metin Lokumcu’da sembolü olmuştur. Yüreği insanlıktan, demokrasiden, yurtseverlikten yana atan bütün insanlarımızın kalbine Metin Lokumcu ismi yazılmıştır.  Yiğit insan Metin Lokumcu’yu direnişin simgesi olan Hopa Cumhuriyet meydanından saygıyla sevgiyle bir kez daha anıyoruz. Metin Lokumcu onurumuzdur, Metin Lokumcu ölümsüzdür” dedi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve beraberindeki grup daha sonra Kemalpaşa beldesine giderek Dereiçi Köyünde bulunan Metin Lokumcunun mezarını ziyaret ederek, mezarına karanfiller bıraktıktan sonra Lokumcu ailesinin evine giderek aileyi ziyaret ettiler.

Share
948 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?
#

CHP, Metin Lokumcu’yu Andı” için 1 yorum

  1. Ali Ekber : diyor ki:

    Chp nerde İslam düşmanı varsa onu anlar Artvinli Müslümanlar herşeyin farkında!