logo

CHP Merkez İlçede İlçe Delege Seçimi Yapıldı

CHP Merkez İlçe’de İl Başkanlığının belirleyeceği tarihte yapılacak olan Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerinde yeni İlçe başkanını ve İl Başkanlığı seçiminde oy kullanacak olan kongre ve önseçim mahalle delegeleri seçimi yapıldı.  

 

CHP Artvin İl Örgütü’nde delege seçimi heyecanı yaşanıyor. 15 Ekim 2017 tarihine kadar belirlenecek olan köy delegelerinden sonra seçilen bütün mahalle ve köy delegeleri yapılacak olan Merkez ilçe başkanlığı kongresinde merkez ilçe başkanını seçecek. CHP Merkez İlçe Artvin Merkez’de delege ve ön seçim delegesi seçimini yaptı. 7 Ekim 2017 Cumartesi günü merkez ilçeye bağlı 7 mahallede kurulan sandıklarda 2 liste yarıştı. Beyaz liste, Kırmızı liste ile yarıştı.

Artvin’de CHP’de 1991 yılında dönemin Merkez İlçe Başkanı merhum Mehmet Karahan’ın ardından ilk kez bu yöntem ile delege ve önseçim delegesi belirenmiş oldu. 10 Eylül -15 Ekim Delege seçim takvimi olarak belirlendi.

Hafta sonu gerçekleştirilen seçimlerde 707 delegenin oyları ile delegeler belirlenmiş oldu. Bin 15 üyenin 707’sinin oy kullandığı seçimde beyaz liste 308 oy alırken, kırmızı liste ise 399 oy aldı. Seçimlerin sonuçlanmasının ardından CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt,” Demokrasi içinde güzel bir delege seçimi oldu. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş üyelerimizi gönülden tebrik ediyorum. Katılım %70’in üzerinde gerçekleşti.  Bundan dolayı saygı değer üyelerimize en içten teşekkürlerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı.   

CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin  ve eski başkan Cüneyt Öztürk, bunun parti içi demokrasi gereği yapılmış bir  delege seçim olduğunu, bundan kimsenin farklı bir sonuç ve düşünceye kapılmamalarını belirterek  oy kullanan üyelere teşekkür ettiklerini dile getirdi.

21 Ekim 26 Kasım tarihleri arasında Artvin’de İlçe başkanlıkları seçimi tamamlanacak ve 31 Aralık 2017 tarihine kadar il Başkanlığı seçimi yapılmış olacak. Böylelikle CHP’de il ve ilçe seçimleri tamamlanmış olacak.

Share
947 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?