logo

CHP Merkez İlçe Başkanı Şahin’den Samimi Cerattepe Açıklaması

CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin son günlerde yaşanan Cerattepe olaylarına ilişkin samimi açıklamalarda bulunarak, “Ben CHP’nin ilçe başkanıyım diye eğer bu mücadele zerre kadar zarar görecekse görevimi derhal bırakmaya da hazırım!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Şahin yaptığı samimi açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Son zamanlarda yaşadığımız zor günler karşısında bir değerlendirme yapma gereği duyuyorum. 50 yılı aşkın süredir Artvin ilimizde ticaretle uğraşan bir ailenin 4.kuşak bir bireyiyim. Atalarımızdan, ailemizden öğrendiğimiz Artvinli olmanın onurunu ve her ne koşulda olursa olsun Artvinliye yakışan yaşam şeklini benimsedim. Bu ilke doğrultusunda yaşarken bir başka onuru yaşamak daha nasip oldu ve 3 yıldır da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu CHP’nin Artvin Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Geldiğimiz noktada Artvin halkı olarak uzun yıllardır yaşam mücadelesi verdiğimiz Cerattepe’deki madencilikle ilgili tarihimizde hiç olmadığımız kadar güç bir dönemden geçmekteyiz. En başta tarifini yapmaya çalıştığım Artvinli olmanın gereği olarak; amacı yalnızca yaşam alanlarını savunmak olan her Artvinli gibi ben de pozisyonumu, görev konumumu gözetmeksizin sadece bir Artvinliye yakışır şekilde mücadele veriyorum. Özellikle son günlerde yaşanılan madenle alakalı spekülatif tartışmaları üzülerek izliyorum. Şunu kesin bir dille belirtmek istiyorum ki; ben madene hayır dediğimiz hiçbir eylemde, mitingde, basın açıklamasında ve Artvin halkıyla birlikte gaz yediğim anların hiç birisinde o alanlarda partim için değil, sadece ve sadece Artvin için bulundum. Ben Artvinliyim diyen hiç kimsenin Artvin’in yok olup olmaması gibi son derece önemli bir konuda değil siyaseti, asla hiçbir başka konuyu birinci plana koyabileceğini düşünmem!. Ben CHP’nin ilçe başkanıyım diye eğer bu mücadele zerre kadar zarar görecekse görevimi derhal bırakmaya da hazırım! Hangi siyasi düşüncede ve hangi pozisyonda görev yaparsak yapalım. Biz yönetici konumunda olanların, konu eğer Artvin ise aynı şeyi düşünüp yapmamız gerekmektedir. Hepimizin babasının, dedesinin mezarı burada, evimiz, geçmişimiz, anılarımız ve en önemlisi hayata tutunduğumuz ve biricik yavrularımızın da geleceği olan bu kenti her ne pahasına olursa olsun korumak, kollamak ve hiçbir kişisel makam, mevki ve fırsatı Artvinli olmanın gerektirdiği onurlu ve dik yaşamaya değişmemeliyiz! Ben buradan Artvin’de yaşayan tüm kanaat önderlerine, makam ve mevki sahiplerinin vicdanlarına sesleniyorum: gelin birlik olalım, önce Artvin’imizi kurtaralım ondan sonra siyaset de yapalım, tartışma da yapalım. Gelin onurlu ve dik yaşamayı, bizleri etkilemeye ve kandırmaya çalışan her türlü maddi ve manevi unsura karşı tercih edelim ve Artvin’imizi hep birlikte kurtaralım. Artvinli olmanın ne demek olduğunu yüreğinde hisseden tüm kanaat önderlerinin de konuya bu şekilde bakacağına olan inancımla tüm Artvin kamuoyuna saygılarımı sunuyorum.”

Share
397 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?