logo

CHP İlçe Başkanı Taktik Hatası Yaptı


Erhan Kırmızı
erhankirmizi@08olay.com

 

Bu eleştiriler 2019 belediye seçimine yakın bir zamanda yapılmış olsaydı AK Parti paniğe kapılabilir ve seçimi kaybedebilirdi. Bu açıdan Artvin CHP İlçe Başkanına bu erken uyarıları için teşekkür etmek lazım. Çünkü CHP İlçe Başkanı bu eleştirileri ile Artvin Belediyesinin AK Parti’de kalmaya devam etmesi için altın tepsi içinde bir fırsat sunmuş oluyor.

CHP İlçe Başkanı İlyas Şahin’in AK Partili belediyeyi eleştiren açıklamaları gerçekten çok güzel hazırlanmış. Birçok konuda da haklı. Fakat bence zamanlama açısından ciddi taktik hataları yaptı. Zamanlama hususunda iki konuda taktik hatası var.

1.CHP li belediye 15X 12= 180 ay yönetimi elinde bulundurmuş. AK Parti 27 aydan beri yönetimde. 180 ayı 27 aya böldüğümüzde CHP, AK Partiden zaman açısından 6 kat kayseri escort daha fazla yönetimde kaldığı görülüyor. Bu nedenle CHP ile AK Partinin icraatları kıyaslamak için henüz erken.

2.Diğer yönden AK parti 5X 12= 60 aylık sürenin 27 ayını kullanmış geriye 33 ay kalmış. AK Partili belediyenin başarısız olduğunu söylemek için henüz erken.

Ama bu eleştiriler elbette dikkate alınması gereken eleştirilerdir. Zaten ben AK Partinin bu eleştirileri hafife alacağını sanmıyorum.

Seçimlere daha 33 ay var. Bu üç yıla yakın bir zaman demektir. Şimdi AK Parti, Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İsrafil Kışla, Mehmet Kocatepe ve Erkan Balta bu eleştirileri dikkate alıp gereken ne ise yapacaklardır.

Share
492 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İslam Toplumunda Şerait-i Sulhiye (Toplumsal Barış Şartları)

  29 Haziran 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  İslam toplumunda sulh şartları yani toplumsal barışın sağlanmasının şartları, zekatın farz kılınması, faizin haram kılınması ve faizsiz borç vermenin teşvik edilmesidir. Kapitalizmi ise ayakta tutan faizdir. Faizin kaldırılması ile  kapitalist sistem de çökecektir. Bu söylediklerimiz Risale-i Nur Külliyatında şu veciz cümle ile ifade edilmektedir; “Vücub-u zekât ve hurmet-i ribâ, karz-ı hasen şerâit-i sulhiyedir. Şu ribâ taşını altından çeksen, şu zâlim medeniyet kasrı çökecektir.” Vücub-u zekât: Zekatın farz olması Hurmet-i ribâ: Faiz yasa...
 • Çeleng

  25 Haziran 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Farsça çēlān چيلان  "demirden yapılan her türlü alet ve edevat" sözcüğü ile eş kökenli olabilir; ancak bu kesin değildir. Farsça sözcük Farsça çiling veya çiring چلنگ/چرنگ  "demirin demire çarpma sesi" sözcüğünden türetilmiş olabilir; ancak bu kesin değildir. Türkçe çalmak/çelmek (demir dövmek) fiilinden türemiş, ya da Türkçe kökenli olup Farsça üzerinden geri-alıntılanmış olması mümkündür. Eskiden kadınların süs için başlarına taktıkları mücevher veya madenlerden yapılmış sorguç. Halka şeklinde çiçek veya yapraklı dal demeti. Çelenk, aslınd...
 • Sultan İbrahim Deli miydi?

  24 Haziran 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Meşrutiyet devrinden (1908) sonra Osmanlı tarihi üzerine yazıp çizenler Sultan İbrahim’e bir “deli” sıfatı takmışlardır ki, bugün tereddütsüz, büyük iftiradır diyebiliriz. Tarihçiler, Padişah’ın buhranlı bir hayat geçirdiğinde hemfikirdir. I. Mustafa’ya söylenen, hafif akıllılık gibi tabirler, bu Sultan hakkında kullanılmamıştır. Güvenilir Osmanlı kaynaklarında şahsına yönelik “deli” nitelemesi zikredilmemiştir. 20. yüzyıl başlarında, özellikle Cumhuriyet Dönemi’nde kaleme alınan bazı kaynaklarda, Osmanlı düşmanlığının tesiriyle bu lakap kast...
 • Keltler

  23 Haziran 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Kelt kelimesi ilk kez Yunanlı tarihçi Hecataeus tarafından M.Ö. 517 yılında yunan mitolojilerinde geçmektedir. Kelt kelimesi; cesur, savaşçı, erdemli anlamına gelmektedir.  “Keltler” hem antik hem de modern zamanlarda gelişim göstermiş bir halk olarak bilinmektedir. Keltler, etnik bir grup olmaktan çok, ortak bir yaşam biçimini paylaşan insanlardı. M.Ö 2000 yıllarında Keltler, anavatanları olan Orta Avrupadan göç etmişlerdir. Çoğu İspanya,Galya ve Britanya adalarına yerleşmiştir. Kanıtların gösterdiği üzere Keltler Avrupa kıtası üzerinde ...