logo

reklam

CHP İl Kadın Kolları Seçim Startı Aldı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın kolları başkanlığı 1 Kasım genel seçimleri için start aldı.

10 Haziran genel seçimlerde yaptıkları çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanlığı yeniden güçlü bir kadroyla seçim startı aldı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul öncülüğünde CHP’li kadınlar, geçtiğimiz 10 Haziran genel seçimlerinde il merkezinde gezmedik ev dolaşmadık kapı bırakmamıştılar. 1 Kasım genel seçimleri içinde bir araya gelen CHP’li kadınlar seçim startı aldı.

İl binasında gerçekleşen toplantıya CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, CHP Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Kadın Kolları merkez İlçe Başkanı Neslihan Küçükay, Kadın Kolları Yönetimi ve üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul şu ifadelere yer verdi,  “Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak içinde bulunduğumuz bu zor durumdan sorumlu olan 13 yıllık iktidara artık dur demek zorundayız. Hepimizin bildiği gibi ülkemiz sancılı bir dönemden geçiyor. Siyasal iktidar hem ülkemizde, hem de doğuda barış, kardeşlik, adalet, özgürlük, demokrasi, huzur ve mutluluğu açıkça tehdit ediyor. AKP halkı ayrıştıran, kutuplaştıran ve ötekileştiren bir anlayışla ülkemizi yönetiyor. Bugün Türkiye’nin içi boşaltıldı. Sarayda oturan Cumhurbaşkanı herkese parmak sallıyor, hukuk ayaklar altında, özgürlükler kısıtlı, gazeteciler dayak yiyor. Hapishanelere tıkılıyor, medya susturuluyor. Kadınlarımız öldürülüyor, insanlar sindiriliyor. Herkes korku içinde ne zaman tutuklanacağını bekliyor.

Ülkem savaş içinde doğudan her gün şehit haberleri geliyor. Can güvenliğimiz yok ve bu şartlar altında seçime gidiyoruz. Neden ? Çünkü saray bunu istiyor. Hedefi tek başına iktidar olmak, başkanlık sistemini getirmek, kendini koruma altına almak Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Asla izin vermeyeceğiz. Biz kadınlar Atatürk’ün kadınları, Cumhuriyetin kadınları buna izin vermeyeceğiz.”

Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız seçim bildirgesini diğer partilerden erken açıkladı. Bildirgeyi önce Türkiye diyerek ve gençlere adayarak gençlerin siyasetteki önemini vurguladı.

Seçim bildirgesinde şu maddelere yer verildi:

İlk Bir Yılda Yapılacaklar

Çiftçiye 1.800 TL verilmeye başlanacak Asgari ücretin vergisi kalkacak net asgari ücret 1.500 TL’ye çıkacak. Esnafın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek pirimi kaldırılacak. Yüzde on seçim barajı kaldırılacak. Bir yıl içinde öğrencilerin yurt sorunu çözülecek. Teşvik sistemi değişecek katma değeri yüksek, üretimi özendiren sektörel teşvik politikası uygulanacak. Vergi ve sigorta prim borcu olmayan Kobilerin ödedikleri vergi ve sigorta prim kadar, sıfır faizli krediye erişimini sağlayacak düzenleme çıkarılacak.

 İlk 100 Günde Yapılacaklar

Emeklilere Ramazan Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye verilmesine dönük düzenleme yapılacak. Aile sigortası kanunu T.B.M.M çıkacak. Kamuda taşeron işçiliğine son verilecek mevcut taşeron işçiler kadroya alınacak. Kredi kartı ve tüketici kredisi borçlarında faizlerin en az yüzde 80 silinmesine dönük düzenleme yapılacak . Siyasi ahlak yasası çıkarılacak. Passolig uygulaması kalkacak. Üniversite mezunlarının okurken aldıkları kredilerin geri ödenmesi iş buluncaya dek ertelenecek. Bu seçimlerde, üretmek istiyorsanız düşüncelerinizi Özgürce dile getirmek istiyorsanız, adalet ve şeffaflık  istiyorsanız, issiz olarak gezmek istemiyorsanız  CHP’ye oy vereceksiniz diyerek seçim startını Artvin Kadın Kolları İl Başkanı olarak veriyorum” dedi.

Daha sonra İl Başkanı Ali Yücel Kurt Kürsüye çıkarak seçim öncesi açıklamalarda bulundu. Kurt burada yaptığı konuşmasında şunlara değindi; “Biz beynimizde bütün düşünceleri barındıran bir partiyiz. Bütün düşünceleri içimizde barındıran bir partiyiz. İşte o yüzdendir ki, bugün parlamento da bir tek CHP bütün partilerle konuşuyor. İşte sosyal demokrasinin gereği bu. Bizim amacımız ülkeyi yönetmek. Bu ülkeyi kuran düşüncenin partisi olarak. Bu algıyı seçmenimize halkımıza verdik. Biz birçok tartışmayı bitirdik, geride bıraktık. Nasibini alan aldı artık bizler yolumuza devam edeceğiz. Eğer biz devrimciyiz diyorsak daima ileriye göreceğiz.  Dünden de dersimiz alıp bugünü düşünüp yarını göreceğiz” dedi.

Son olarak Başkan Kurt, salanda bulunan CHP’li kadınlara seslenerek, bugün partimiz 10 kişiden iki buçuk kişinin oyunu alıyor. İktidar partisi de 10 kişiden 4 kişinin oyunu alıyor. Eğer bizler o dört kişiden birinin oyunu partimize aldığımız zaman biz üç buçuğa çıkıyoruz onlarda üçe iniyor. Zor bir olay değil diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı basına kapalı bir şekilde sürdürüldü.

Share
733 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?