logo

reklam

CHP Hopa Örgütü Ankara’daki Saldırıyı Protesto Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hopa ilçe teşkilatı Ankara’da barış ve Demokrasi mitinginde yapılan bombalı saldırı olayını sert bir basın açıklaması yaparak protesto etti.

Hopa Cumhuriyet meydanında yapılan basın açıklamasına CHP Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan Hopa CHP ilçe örgütü gençlik ve kadın kolları ile halk katılım gösterdi. Saldırıda hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.  CHP Hopa ilçe başkanı Adnan İskender tarafından okunan basın açıklamasında; “Kıymetli Hopa halkı ve çok değerli basın emekçileri Türkiye Cumhuriyetinin başkentinde Ankara’nın göbeğinde Ankara Emniyet Müdürlüğüne yürüme mesafede patlayan hain bombalarla 96 vatandaşımız hayatını kaybetti. Tarihe Kanlı cumartesi olarak geçecek bu saldırının hedefinde bu ülkede huzur isteyen, demokrasi isteyen, adalet isteyen, barış isteyen milyonlar var. Bu saldırının hedefinde bu ülkede huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamak isteyen, kendi ülkesinde güven içinde hayatını sürdürmek isteyen vatandaşlarımız var. Bu saldırının hedefinde Türkiye’nin birliği, kardeşliği ve huzuru var. Kandan, kaostan, şiddetten ve ölümden beslenenler ne yaparlarsa yapsınlar kaybedecekler. Kendi ikbali için kan dökmekten çekinmeyen eli kanlı şebekeler yerle bir olacaklar.

Huzur, birlik ve demokrasi isteyenler bu ülkede birlikte barış içerisinde yaşamak isteyenler mutlaka kazanacaktır. Canımız yansa da çok öfkeli de olsak, sağduyumuzu korumalıyız. Bu ülkede “Önce Türkiye” diyenler ellerinde pankartlar ve dudaklarında en güzel şarkılarla demokrasi ve Barış içerisinde yaşamak isteyen altın gibi gençler, dürüst ve namuslu insanlar varken demokrasi ve barış dolu günler mutlaka doğacaktır. İçinden geçmekte olduğumuz bu karanlığın faillerinin bir an önce bulunarak adalet önüne çıkartılmasını istiyoruz. Güvenlik ve istihbarat kurumlarının hangi gerekçeyle böyle büyük bir zaaf içerisinde olduğunun araştırılmasını talep ediyoruz. Bu olayda ihmali olan tüm siyasi sorumluların gecikmiş de olsa istifa etmelerini bekliyoruz. Türkiye bu tabloyu hak etmiyor. Türkiye her güne kanla, katliamla, şiddetle, terörle uyanan bir Ülke olmaya layık değil. Teröre ve şiddete karşı atılacak her adıma; koşulsuz, âmâsız destek vermeye hazırız. Bu güzel ülkede bir daha asla böyle olayların yaşanmaması için herkes sorumluluk bilinci ile hareket etmeli ve gereken adımları tereddütsüz atmalıdır. Bu memleketin bütün evlatlarına, bütün vatandaşlarımıza açık çağrıda bulunuyoruz: “Türkiye bu acıları yaşamaya her gün çocuklarının ölümüne uyanmaya ve felaketlerin esiri olmaya mahkûm bırakılamaz.  Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu ülkenin makul insanlarının sesi olmaya, bu itiraza öncülük etmeye, bu ülkede güven ve huzur ortamını yeniden inşa etmek için sorumluluk almaya hazırız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi; terörü bitirmek için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız. Her gün bir askerimiz, polisimiz ve vatandaşımız ölüyor. Buna seyirci kalamayız.

Barış Türküleri söylerken gencecik filizlerimizi bombalı hain saldırıda kaybettik. Komşu ilçemiz Arhavi’den bir evladımızı Elif Kanlıoğlu’nu kaybettik. Birçok Hopalı, Arhavili, Artvinli hemşerilerimiz var yaralı. Hopalısı Konyalısı yok. Hepsi bizim evlatlarımız. Hepsi bu ülkenin çocukları. Hepsini saygıyla anıyorum. Onlara borcumuzdur bu ülkede kardeşliği egemen kılmak. Bu duygularla 10 Ekim günü Ankara’da şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Bu son olsun. Artık ülkemizde barış ve sevgi egemen olsun diyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » »
Share
599 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?