logo

reklam

CHP Gençlik Kolları ve Halkçı Liseliler Ankara’da Yaşananları Kınadı

Ankara’da meydana gelen terör saldırında hayatını kaybeden 86 kişi için CHP Gençlik Kolları ve Halkçı Liseliler basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP İl Binasında gerçekleşen basın açıklamasını, Gençlik Kolları ve Halk-Lis adına Haluk Şirin yaptı.  Şirin açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Bugün Ankara’da emek, barış ve demokrasi mitinginde yapılan bu hain saldırı sadece bu eyleme dökülen kan değil, insanlığa, özgürlüğe ve demokrasiye dökülen kandır.

Bu saldırıyı siyasi olarak algılayan zihniyet her kim olursa olsun insanlıktan mahrum kalmıştır. Biz Halkçı Liseliler olarak dün Suruç’ta bugün Ankara’da yapılan bu saldırıların her zaman karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

İnsan hayatının hiçe sayıldığı, kendinden olmayanın değersiz görüldüğü, barışın ve kardeşliğin önemsiz sözcükler, insanın en değersiz varlık olduğu bu ülkede yok olan sen, yok olan ben, yok olan sevgi, yok olan zaman, yok olan insan, yok olan… Yaşam! Olmasın diye barış ve özgürlük için çıkarsız bir gün daha el ele verip, ülkemizin dört bir yanından toplanarak Ankara’da barış ve kardeşlik için bir araya gelen vatandaşlarımıza yapılan, insanlık dışı bu saldırıyı biz Halkçı Liseliler olarak kınıyoruz. Bugün ayrışmanın değil birleşmenin zamanı. Bütün insanları birlik olmaya davet ediyor bu tür olaylara karşı olanların yanında olacağımızı buradan herkese duyuruyoruz. Bizler var oldukça emek, barış ve demokrasinin peşini bırakmayacağız bir ölüp bin doğarız.

Birilerinin birliğe ve dayanışmaya öncülük etmesi gerekiyorsa biz CHP Gençlik kolları ve halkçı liseliler olarak bunu yapmaya hazırız. Bu kalleş saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine baş sağlığı diliyor yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyoruz”.

Etiketler: » » » »
Share
1058 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?