logo

CHP İstanbul Eski İl Başkanı Berhan Şimşek Artvin’de

CHP 22. Dönem İstanbul Milletvekili ve  İstanbul Eski İl Başkanlarından  Berhan Şimşek,  referandum çalışmaları kapsamında Artvin ve ilçelerinde hayır kampanyasını yapmak üzere çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Türkiye’yi  adım adım, kendi imkanlarıyla gezdiklerini, devletin , tüyü bitmemiş yetimin hakkına dokunmadan, doğru bildiklerini halka anlatmak için yollara düştüklerini anlatan Şimşek, bu referandumunun hayırla sonuçlanacağını belirtti.

Berhan Bey Bize Güç Verdi Onur Verdi

Artvin Grand Otelde kahvaltı sonrası açıklama yapan Berhan Şimşek’i basınla buluşturan CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, “CHP olarak referandum gündeminde çalışmalarımız hızla devam ediyor.  Bugün 22. Dönem Milletvekillerimizden Sayın Berhan Şimşek’te çalışmalarımıza güç vermek için geldiler. Bu dönem hiçbir seçimde çalışmadığımız kadar daha çok çalışmaktayız. . Bu çerçeve de çeşitli halk kitlelerinden vatandaşlarımızın da tercihlerinin Hayır yönünde olduğu gördük. Geleceğini gören ve geleceğini düşünen yurttaşlarımız, bu referandumda hayır diyecek. Ben sözü Sayın Berhan Şimşek’e bırakıyorum.”dedi.

Türkiye Çok Önemli Bir Karar Arifesindedir

Türkiye’nin en sağından en soluna,  tüm görüşlerin hayırda buluştuğunu savunan 22. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek; “Türkiye çok önemli bir karar Arifesinde bulunuyor. Öncelikle şunu belirtmemiz lazım; Bizler bu çalışmaları yaparken Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy istemiyoruz arkadaşlar. Türkiye’nin geleceğine oy istiyoruz. İlk defa farklı ideolojik anlayışlardan, ilkesel duruşları farklı olanlar bir ortak bileşende buluştu.

Saadet Parti’sinden, ülkücülerden, sosyalist ve değişik tüm fikir sahipleri en sağdan en sola kadar bu bir yurtseverlik ifadesi olarak değerlendiriyorum. Karşımızda düşman askeri yoktur ama arkadaşlarımızın sunmuş olduğu bu 18 maddelik taslak bu değişim ile anayasa da birçok değişikler olacak. Öyle maddeler var ki torba anayasa olarak çıkmış. Maddeleri bir okuyorsunuz anlamakta zorluk çekiyorsunuz.  Sanıyorum ki bunu yazanlar da anlamamıştır.

Bizler çok değerli çalışmalar yaptık. Kars, Şavşat, Borçka’ daydık. Bütün bu değerlendirmeleri bu 18 maddeyi ülkenin bir kısmı ezberledi bir kısmının ise hiç haberi yok ne yazık ki.

Öğrenci evlerine gittik ve öğrencilerden de kararsız olanlar vardı. Öğrencilerden de Hayır sözü aldık.  Akıllarındaki soru işaretlerini aydınlattık.

Bu 18 maddenin içerisinde vatandaş şunu görüyor. Ben yokum diyor. Hayatımın ekonomik ve sosyal koşulları yoktur diyor. Ülkemin dış politikasını iyileştirecek hiçbir şey yoktur. Sayın Başbakan ve sayın Cumhurbaşkanı o 18 maddede anlatacak bir şey bulamadıkları için en son parlamentodan madde olarak geçmeyen ve sonradan Cumhurbaşkanı fark etti ki yazılı olmayan bir madde varmış. Cumhuriyet Halk Partisi ve Kemal Kılıçdaroğlu. Yani çok hamaset üzerinden konuşuyorlar. Burada sadece bir adam var. Bu durum kuvvetleri birliğini de aşan bir durumdur. Ve bu durumu da insanlar anlıyorlar. Yargı ile ilgili yasamam ile ilgili her şeyi anlıyorlar” diye konuştu.

  1. Madde İle Genel Başkan Olacak Ama 103. Madde İle Yemin Edecek?

Anayasanın 101. Maddesine göre tarafsızlıkla ilgili partisi ile ilişkisini kesmeyeceğini söyleyen Şimşek, “hatta genel başkan olacak ne acıdır ki madde 103 ‘te eğer evet çıkarsa ki bu öyle görünmüyor. Diyecek ki sayın Cumhurbaşkanı milletvekillileri yemin ederken tarafsızlık ilkesi üzerinden yemin etmezler.  Ama Cumhurbaşkanı tarafsızlık ilkesi üzerinden yemin ediyor.  Fakat 101. Maddede tarafsın. 103. Maddede tarafsızsın. Peki ya bu ne demek?

AKP’de ölene kadar çalışacak. İl başkanlarını atayacak.  Bir yandan da valileri ve büyükelçileri atayacak! İllerde kamu görevlerinde büyük kargaşalar olacak.  Arkadaşlar iktidara geldiklerinde bir  Türkiye Cumhuriyeti  Devleti vardı. Sonra baktık bir devlet taslağı çıkmış ortaya. KCK diye. Sonra FETÖ paralel yapılanması dedik.

Türkiye Cumhuriyeti’nin İçerisinde Devletleşen Bir AKP İktidarı Var

Bir de AKP Devleti var şuan. Biz mücadele verirken Türkiye Cumhuriyeti’ne vermiyoruz mücadelemizi. Türkiye Cumhuriyeti’nin milleti içerisinde devletleşen bir AKP iktidarı var. Hem söz dinlemeyen dalkavuklar ve şarlatanlar vardır. Selçuklulara bakarsanız aynı hadiseler görülmüştür.

Fakat bu Anayasa değişikliğinin dünyada bir örneği yok.  Bir hukukçu olarak bunu söylüyorum yani Dünyada bu başkanlık sisteminin tamamıyla bir kişiye sipariş edilmiş yani Recep Tayyip Erdoğan’a.

Yasamanın en önemli hadisesini 1 Mart Teskeresinde yaşadık. Parlamento olmasaydı 1 MartTeskeresinde Recep Tayyip Erdoğan istedik ki Amerikalılar gelsin buraya ama bizler 101 AK Partili arkadaşımızla birlikte parlamentonun özgür iradesiyle bunu reddettik ve Türkiye’yi büyük bir sıkıntıdan kurtardık. Bu yaşamanın gücünü ve önemini anlatan en önemli hadisedir.

Yargının gücünü anlatan en önemli hadise de milletvekilliğim zamanın da 49 yıllığına Suriye sınırında ki mayın temizleme işini İsraillilere kiraya verdiler ve yasayı çıkardılar. Bu çok büyük bir hataydı. Kimse yatak odasını kiraya vermez. Bu zor coğrafyada mayınlı arazileri kiraya verdiğinde sonrasında nelerolacağının garantisini kim verebilir. Filistinliler İsrail’e toprak vererek devlet kurdurdu, bizde İsraillilere vatan toprağı kiraya veriyoruz. Bir ülke vatan toprağını kiraya veremez. Ve anayasa mahkemesi bunu reddetti.

Biz Saltanatı Saraydan Alıp Egemenliği Millete Getirdik

Suriye sınırını kiraya veremezsin diyen anayasa hukuktu, kanun hükmünde kararname müracaatını reddeden anayasa olmuştur baba yasa. Bugün önümüze getirilen anayasanın 8 maddesi Recep Tayyip Erdoğan’ın katil Esat dediği diktatörün  anayasasından alınma. Seçilme yaşının 18’e düşülme teklifi de samimi değil. 1 kasım seçimlerinde 25  yaşın da kaç milletvekili seçilmiş, hiç. Samimi değiller.

Biz saltanatı saraydan egemenliliği millete getirdik. Şimdi diyorlar ki egemenliği milletten saraya götüreceğiz. Bu yanlıştır. Bu hayalden biran önce vazgeçilmeli. Tabi bu arada ne yapmalıyız parlamenter sistemde ki hataları ortadan kaldırarak yolumuza devam etmeliyiz.”dedi.

Share
630 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?