logo

CHP, Borçka’da Aday Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirdi

CHP Borçka Belediye Başkan adayı Ercan Orhan’ın aday tanıtım programı yapıldı.

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi Borçka Tekbaş Düğün salonunda programına CHP Artvin Eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu, İl Başkanı Ahmet Biber, İlçe başkanları İl encümenleri, belediye meclis üyeleri, Kadın kolları İl Başkanı ve Artvin Merkez İl Encümen Üye aday adayı Gülşen Kurul, STK temsilcileri, diğer partilerin temsilcileri ve Borçka halkı katıldı. İlgi yoğun olunca salonda çok sayıda katılımcı ayakta kaldı.

Aday tanıtım programının açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın mesajı okundu. Açılış konuşmasını ayağının tozuyla Ankara’dan gelerek direk programa katılan Artvin CHP eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu yaptı. Arifağaoğlu;” Bugün Borçka’da tarihi bir gün yaşanıyor. Bugün burada büyük bir heyecan ve coşku görüyorum.

Ercan Orhan ile ilgili kulağımıza ismi gelmeye başlayınca, kendisiyle de görüştüm. Sen bu işin neresindesin, adın bize geliyor ve herkes seni belediye başkanı adayı görmek istiyor. Ne dersin dedim. Borçka’ya hizmet etmenin büyük bir onur ve ağır bir sorumluluk olduğunu, eğer Borçka halkının böyle bir isteği varsa, onlara karşı nasıl hayır diyebilirim. Onurla varım, dedim.

Buradan genel merkezimize bildirdik. Orada parti meclisinde değerlendirmeye alındı. Bugün görüyoruz ki, Borçka Halkı adayını seçmiş. Dikkat edin adayını diyorum, bunu bilerek söylüyorum. Yolun açık olsun, 31 Mart’ta yediden yetmişe herkesin ortak adayı halkın adayı Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan olacak.”dedi.

Ardından söz alan İl Başkanı Ahmet Biber, Çok önemli bir kavşaktayız. Bu seçimde kötü giden gidişata dur demenin zamanıdır. Birlik içinde el ele vererek bizim için değil, geleceğimiz için, yarınlarımız için, ülkenin ve milletin selameti için kazanacağız. Mutlaka başaracağız.”dedi.

CHP Borçka İl Genel Meclis aday adayı Celal Alparslan da neden böyle bir göreve aday olduğunu açıkladı.CHP İlçe Başkanı Recep Özçelik de yaptığı konuşmasında, ”Borçka tarihi bir gün yaşıyor. Bu insanları, bu kadar farklı görüşte, yediden yetmiş herkesi burada buluşturan Belediye Başkan Adayımız Ercan Orhan’ı tüm Borçka halkı tanır. Onu aslında anlatmaya gerek yok. Saygılı, beyefendi, insan sevgisiyle dolu. Karakteriyle, duruşuyla,herkesin gönlünü kazanmayı bilmiş bir arkadaşımız. Daha çok şey söylenebilir.

Burada 31 Mart seçimlerinin Borçka Belediye Başkanının tanıtım programını yapıyoruz. Mesele yerel seçimdir. Ortak noktamız Borçka ve geleceğidir. Ercan Orhan arkadaşımızla Borçka kazanacak. Hepimize daha çok çalışmak, projelerimizi insanlara anlatmak, herkesin kalbine dokunmak için gece gündüz demeden çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Bıkmadan, sıkmadan anlatacağız.”dedi.

Son olarak Borçka belediye başkan adayı Ercan Orhan kürsüye geldi. Yoğun tezahürat ve alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Orhan’ın yoğun ilgiden dolayı heyecanlandığı görüldü. Bir süre tezahüratların bitmesini bekleyen Borçka belediye başkan adayı Ercan Orhan konuşmasında; “Şair diyor ki;’’ Memleket isterim gök mavi, dağ yeşil, tarla sarı olsun. Kuşların, çiçeklerin diyarı olsun. Memleket isterim ne başta dert ne gönülde hasret olsun. Kardeş kavgasına bir nihayet olsun. Memleket isterim ne zengin fakir ne sen ben farkı olsun. Kış günü herkesin evi barkı olsun. Memleket isterim yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun. Olursa bir şikayet ölümden olsun.’’

Değerli dostlar heyecanlanmamak elde değil. Öğretmenim. Yıllarca kalabalık önünde konuştum ama bu kadar kalabalığa ilk kez konuşuyorum. Beni bağışlayın. Burada çok farklı renkler görüyorum, her türlü siyasi kimliğe sahip olan dostlar görüyorum, farklı isimler görüyorum, bize inanan bize güvenen ve 1 Nisan 2019 günü bizi belediye başkanlığına taşıyan Borçkalılar görüyorum. Köylülerimi görüyorum, arkadaşlarımı görüyorum, dostlarımı görüyorum, gençleri görüyorum, kadınları görüyorum. Demek ki biz bu işi başaracağız.

Biraz kendimi tanıtayım. 1970 Borçka doğumluyum. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimimi Borçka’da, üniversite eğitimimi Atatürk Üniversitesi’nde tamamladım. Öğretmenlik mesleğine 1994 yılında Sinop Ayancık’ta başladım. 2018 yılında Borçka Yeniyol İlköğretim Okulu Müdürü olarak görev yaparken, Borçka’ya hizmet edebilmek için görevimden istifa ettim ve şuan aranızdayım. . 1997 yılında benim meslektaşım olan Fatma hanım ile evlendik. Ceren, İlke Ve Deniz isminde üç çocuğumuz var. Bana acemi bir siyasetçi de diyebilirsiniz. Ama halka hizmet noktasında, hizmette usta olabilmek için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum.”

“Sevgili Borçkalılar, Bir sorun hakkında çözüm üretmek için önce o sorunun mevcut konuma nasıl geldiğine dair doğru teşhiste bulunmak gerekiyor. Teşhisin doğru olmadığı yerde tedavi de doğru olmaz. Biz bu nedenle önce Borçka’nın bugüne gelişindeki kaynak nedenleri doğru tespit etmek ile yola koyulacağız. Kimseyi kötülemeden, kimseyi ötekileştirmeden kimseye farklı gözle bakmadan bütün renkleri kucaklayarak bu yola çıktık.”

“Borçka’yı yönetmenin kolay olmadığını biliyorum ama gencim, tuttuğumu koparabilirim. Tabi ki bunu sizle yapabilirim, bütün olarak yapacağız. Kesinlikle ayrıştırmak yok, farklı düşüncelere saygısızlık yok. Hep beraber Borçka’nın hak ettiği şekilde en güzel şeyleri yapmak için buradayız. İhtiyaçlarımız, beklentilerimiz var. Birçok alanda sıkıntılarımız var. Su en temel yaşam kaynağımız fakat problemimiz var. Turizmde, tarımda, hayvancılık gibi birçok alanda.

Geçmiş dönemdeki başkanlarımız mutlaka ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. Belki olmadı. Bu vesileyle Bugüne kadar Borçka Belediye Başkanlığı yapmış, taş üstüne taş koymuş geçmiş tüm başkanlarımıza saygılar sunuyorum. Ahrete göçmüş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşayanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”

“Şimdi hizmet bayrağını alma sırası bize geldi. Bu hizmet bayrağının sahibi siz saygıdeğer Borçka halkıdır. Yapılamayanları biz yapacağız, çünkü arkamızda sizler varsınız. Bu zor projeleri, yapılamayanları Nasıl yapacağız biliyor musunuz? Eskiden köyde imece yapardık imece de mi yapamadık? Beraber yapacağız dostlar. Borçka bu güne gelirken gün içinde olan sorunlarına odaklandı. Geleceğin ihtiyaçlarını karşılayacak bir şehir kuramadı. Binalar yapıldı ama caddelerimiz kaldırımlarımız yeşil alanlarımız vasatın altında kaldı. Şehirde otomobilimizi park edecek uygun yerlerimiz yok.”

“Her tarafından su akan Borçka’da çeşmeden içecek devamlı suyumuz yok, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması için yeterli faaliyet alanlarımız yok, engellilerimiz için insanca yaşama dahil olması için bir merkezimiz yok, sinema yok, tiyatro yok, kültür merkezi yok. Soruyorum sizlere gençler ne yapsın? Biz bunların hepsine derman olmak istiyoruz. Gençlere iş imkan sağlayacak gündemimiz yok belki ama bunları sağlayacak gücümüz var.

Ağırlıklı yaz sezonunda gerçekleşen turizm faaliyetlerinden şehrin nasıl pay alacağına dair bir çözümünüz var mı? Yok. Turist geliyor gideceği yere gidiyor. Şehir merkezine uğramıyor esnafı ziyaret etmiyor. Alanımız yok. Derman bizde. Biz yapacağız, birlikte yapacağız. Yaz aylarında köyde kış aylarında Borçka’da ikamet eden vatandaşlarımız var.

Bu vatandaşlar Borçka’ya gelirken hayvanlarını bırakamadıklarından dolayı ya gelmiyor ya da ederinin çok altında bir fiyattan satmak zorunda kalıyor. Ahırlarımız yok. Bunlar için güzel projelerimiz var bizi izlemeye devam edin. Halkın böyle bir talebi var. İyi niyetle bir Pazar yeri yapıldı ama eski kalabalık yok. Neden? Uzağa gidemiyor halk. Bunlar için de çözüm bizde. Biz yapacağız.

Gittikçe daralan bir alanda yaşama tutunamayan bir Borçka gerçeği hepimizin önünde. Peki biz çare miyiz? Bu gidişe boyun eğip günü nasıl kurtaracağımızı düşünerek doğru bir seçim yapacak mıyız? Bu konuda sizlere güvenimiz tamdır. Çalışmalarımızı yaparken ev ev gezeceğiz. Çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız.

“Halkın İstemediği Hiç Bir Şeyi Yapmayacağız!.”

Sizin istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayacağız. Siz isteyeceksiniz biz emrinize amade olacağız. Birlikte çözümler üreteceğiz. Dört aylık yoğun bir maratona giriyoruz. Bu maratonu el ele vererek yan yana durarak birlikte başarıyla tamamlayacağız. Sizlerden bir ricam var. Seçim kampanyamızda yer almanızı her birinizin bir Ercan Orhan olmasını istiyorum. Beraber yapacağız çünkü.

Bundan sonra konuşma değil icraat süreci başlıyor. Bundan sonra tek tek ev ev gezme süreci başlıyor. Bu süreç sonunda her can kazanacak Borçka kazanacak. Allah’ın izni siz Borçka’nın değerli halkının desteğiyle Borçka’yı yeniden inşaya,akılla üreten, halkça paylaşan, katılımcı, hesabını bilen ve hesap veren herkes için çalışan bir gelecek inşa etmek için talip oluyoruz. Yediden yetmişe herkesi bu birliğe katılmaya gönülden davet ediyorum.

Konuşmamı bitirmeden önce bana destek olan aileme, benim ben olmamda büyük etkisi olan köyüme Kaynarca’ya, yıllardır emek verdiğim eğitim camiasına, bu göreve beni layık gören CHP’nin geçmişten günümüze tüm yönetici ve üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır felsefesiyle şimdi çalışma zamanıdır diyorum. Birlik ve başarıya uzanan Borçka hepimize hayırlı olsun. Sağolun, var olun. Allah’ın izniyle, sizin desteğinizle birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

Program daha sonra fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

 

 

Share
521 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?