logo

CHP Borçka Kadın Kollarından Güncemle İlgili Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Borçka Kadın Kolları İlçe Başkanlığı tarafından son günlerde yaşanan olaylar ve seçim üzerine basın açıklamalarda bulunuldu.

 

CHP Borçka Kadın Kolları İlçe Başkanı Lale Arifağaoğlu tarafından yapılan basın açıklamasında; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95 yıl öncesinden bugüne varan ve bugün’den geleceğe uzanacak ilkelere gönül vermiş değerli halkımız, Bugün Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi krizlerinden birini yaşıyoruz. Bugüne değin siyasal çok kriz atlattık ama hiçbiri demokratik parlamenter sistemi böylesine otoriter bir rejim eşiğine ve ülkeyi böylesine bir iç savaş tehlikesi eşiğine getirmemiştir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti 20 gün sonra, en kritik tarihi virajlardan birini geçirecek, bu viraj Türkiye’yi düzlüğe çıkaracak yada uçuruma yuvarlayacaktır.

“Demokrasilerde direksiyon milletin elindedir”

Demokrasilerde direksiyon milletin elindedir, ülkemizde şimdilik milletin elinde bulunan Demokrasi direksiyonunun her zaman milletin elinde kalması için tarihi bir fırsat, bazıları içinde tarihi bir ders olacaktır. CHP ailesi olarak, bu ülke insanının, “Önce Türkiye” dediğine inanıyoruz, “Oyum Ülkenin Barış, Refah ve özgürlüğü için” dediğine inanıyoruz. Bu sorumluluk inancıyla sandığa gideceğinizi de biliyoruz. Ülkenin kaderi, bu bilince sahip seçmenin elinde, CHP olarak biliyorsunuz ki “Yaşanacak Bir Türkiye” demiştik, ne yazık ki 7 Haziran seçimlerinden 2-3 ay sonrasında yaşananlar ve ülkenin içine düştüğü kaos nedeniyle” yaşamaktan ziyade” nerdeyse ülkemizin birliği ve bütünlüğünü tehlikeye atan sorumsuz ve sorunlu iktidar anlayışı hepimizi” Önce Türkiye” noktasına getirdi. 7 Haziran öncesinde ve sonrasında her dediğimizin ardında durduk. Hiçbir vaadimizin yersiz, hiçbir siyasetimizin tutarsız olmadığı ortada.Bu nedenle her ortamda CHP’nin güven veren siyaseti konuşulur oldu. Bazı gerçekler dar, yolda ve zorda anlaşılır.

“Önce İnsan, Önce Birlik, Önce Türkiye”

CHP’nin bu ülkenin ortak vicdanı, ortak aklı ve gerçek siyasi istikrarın adresi olduğu anlaşıldı. Yıllardır siyasetini anlatan CHP’nin önemi bu son 3 aylık dar, zor siyasi atmosferde çok iyi anlaşıldı ki, CHP bu ülkenin ortak vicdanı, ortak aklı ve gerçek siyasi istikrarın adresi. İşte bu 3 ayda makyaj ve boya iyice döküldü gerçekler ortaya çıktı. Bazılarının siyasi anlayışı 13 yılda yozlaştı, dejener oldu, yalpaladı, yoldan çıktı kişisel ihtiraslara ülkenin huzurunu kurban ettiler. 7 Haziran’da ortaya çıkan milli iradeyi yok sayıp şimdi 1 Kasım’da bu hukuk ve haksız uygulamaları örtbas edebilmek için son kez şanslarını deniyorlar. 1 Kasımda bu millet, atacağı sert bir tokatla yanıt verecektir. 13 yıldır iktidar olan bir parti sanki muhalefetteymiş gibi bir seçim bildirgesi hazırlayarak, diyor ki; parlamenter sistemin yol açtığı siyasi istikrarsızlıklar karşısında, başkanlık sistemi bize daha uygun, bunu diyene Milet şöyle demez mi; parlamento, benim irademi temsil eden yerdir, nasıl olurda irademin siyasi istikrarsızlığa yol açtığını söylersin, demek ki vekilim olarak tayin ettiğim sen, bu görevi yerine getiremiyorsun, tüm ayrımcılık zeminini ortadan kaldıracağız; bu ülke ayrımcılığı 13 yıldır öğrendi, inanç üzerinden başlattığın ötekileştirme dilini hayatın her alanına sen yaymadın mı, 13 yıldır iktidarda olan sizsiniz hazinenin anahtarını elinizde bulundurmanın rahatlığıyla asgari ücreti 1300 liraya çıkarılacağının vaadini sıraladınız. CHP asgari ücret için 1500 lira derken ve diğer sosyal ve ekonomik iyileştirmelere yönelik seçim beyannamesini açıklarken, dönemin maliye bakanı “bunun imkansız olduğunu” Türkiye batar, kaynağı söyleyin bende oyumu CHP’ye vereceğim” dediğini unutmadık. Peki 3 ay önce “kaynak nerde” diye soranlara şimdi biz soruyoruz; Dolar bu kadar artmışken, ekonomi daha kötüye giderken, siz kaynağı nereden buldunuz? Saygı değer halkımız inanın olağanüstü günler yaşıyoruz, her şey hukuk dışı ve tuhaf gazetelere ve gazetecilere baskılar darplar, gözaltılar aldı başını gidiyor, millet hiçbir dönem kendini bu kadar güvenden uzak ve aldatılmış hissetmedi. Hepimiz farkındayız ki millet kendine çıkış arıyor, güven duyduğu bir hükümetin varlığına, ülkesinde huzur ve refah içinde yaşamak istiyor. Bunu sağlayacak olanda devlettir, hepimiz farkındayız ki işte bu çıkışın adresi; Önce İnsan, Önce Birlik, Önce Türkiye sloganıyla yola çıkan CHP’dir. Bu ülkenin özü de Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkeleridir. Siyaset insanı, ülkeye hizmet amacıyla iş görür, kişisel yada üyesi olduğu grubun çıkarları ülke çıkarlarının asla önünde yer almaz, ülke çıkarı da milletin geleceğinin güvence altına alınmasıyla sağlanabilir, iyi icraatlar bu amaca hizmet ediyorsa, muhalefet kanadından da bile desteklenir, alkışlanır. Sadece iyi siyasetçi olmanın değil, iyi bir vatandaş olmanın da gereği budur. Kişisel beklentilerin yön verdiği siyaset sadece o kişiye değil, ait olduğu siyasi düşünceyi de lekeler.

Borçkalı hemşerilerim sorarım sizlere 13 yıllık bu iktidarın vekili her seçim döneminde ilçemizi ziyaret ederken hastanemizin yeniden yapılacağı, Muratlı gümrük kapısının açılacağı, Güreşen Köyü ve Çavuşlu Köyüne bağlantı yolunun Çoruh havzasının sol kısmından yapılacağı bu olmayınca da Karşıköy güzergahı üzerinden Çavuşlu köyüne bağlantı köprüsünün yapılacağı sözü vermiş ise de; 13 yıl içerisinde bu vaatlerin hiç biri yapılmamış, sanki Borçka ilçemiz kendi haline terk edilmişçesine bizler, bacılarımız, anne ve babalarımız, hele de çocuklarımız her tarafından yağmur sularının aktığı hijyen olmayan ve Uzman Hekimleri’nin bulunmadığı Borçka Devlet Hastanesi’nde muayene ve tedavi olmaya laik görülmüştür.

7 Haziran öncesinde olduğu gibi 7 Haziran sonrasında da Artvin Milletvekilimiz sayın Av. Uğur Bayraktutan hep Artvin için, Artvin’in sorunları için gecesini gündüzüne katarak çalıştı ve halen çalışmasına devam etmektedir. 1 Kasım Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli virajı olduğunu belirterek Cumhuriyet Halk Partisi halka olan inancı ve güveniyle bu seçime gitmektedir. 1 Kasımda Milli irade ne olursa olsun Cumhuriyet Halk Partisi buna saygı gösterecektir. Bizler Milli irade… Milli irade deyip seçim sonucu kendine uygun çıkmayınca beğenmeyen milli iradeyi ayaklar altına alan bir anlayışa sahip değiliz. Ülke dümeni kırılmış bir gemi gibi rotasız seyrediyor. Dümen başında olması gerekenler gemiyi terk etmeden önce sandığımıza daha başka ne yükleriz hesabındalar.

Öncelikle hangi partiye oy verecek olursanız olun sandığa gitmelisiniz, ilkeli ve dürüst bir seçim yapılması için kararlılık göstermelisiniz, sandık başına “Önce Türkiye” inanç ve iradesiyle gidilmesi temennisiyle, 1 Kasım’da ya bir yol bulacağız. Ya yeni bir yol açacağız. Ya da iktidarı yanlış yola gitmekten alıkoyacağız!

Unutmayın ki Türkiye’nin size ihtiyacı var, saygılarımla” diyerek basın açıklamasını ve konuşmasını sonlandırdı.

 

Etiketler: » » » »
Share
921 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?