logo

CHP, “Atatürk’ten Deniz’e Tam Bağımsız Türkiye”

CHP Gençlik Kolları’ndan Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını bir kez daha unutmadı.

Cumhuriyet Halk Partisinden Gençlik Kolları, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının ölüm yıl dönümü münasebetiyle açıklamalarda bulundu.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “ Bugün 6 Mayıs Deniz’in, Yusuf’un ve Hüseyin’in darağacında katledildiği günün 44. Yıldönümü. Türkiye Gençlik Hareketi tarihinin en önemli liderlerinden olan Denizleri anmak, onları anlamak gençlik hareketini daha da ileriye götürmek açısından önem taşımaktadır.6. filoyu denize döken, emperyalizme karşı duran Denizlerin mücadelesi aynı kararlılık, cesaret ve iradeyi gösterenlerin mücadelesinde yaşar. Deniz’inde dediği gibi “İnsanlar doğar, büyür, yaşar, ölürler önemli olan çok fazla yaşamak değil, yaşadığı süre içinde fazla şeyler yapabilmektir.”

Onların onurlu mücadelesini anlatmak, yaşatmak ve devam ettirmek bugün bize düşen en büyük görevdir. Tüm idealleri “Tam bağımsız Türkiye” olan Denizler öldürmekle biter mi? Zordur ülkemizde genç olmak. Düşünceleriniz yüzünden asılabilirsiniz bir sabah, hiç olmadı yaşınızı büyütüp asarlar. Özgürlük istersiniz sokak ortasında başınızdan vururlar. Yürek işidir o yüzden devrimci olmak, cesaret işidir. İnsanları düşüncesi yüzünden öldürmek bu ülkenin kara lekesidir.

İşte onlar bu bedeli 20’li yaşlarda yaşamlarını ülkelerinin bağımsızlığına armağan ederek ödediler. Bugün Deniz Gezmiş olmak, cellâdın üzerine gözünü kırpmadan yürümek emperyalistlere ve işbirlikçilerine diz çökertmektir. Parola dünden bugüne aynıdır. Ya İstiklal Ya Ölüm! Deniz, Yusuf, Hüseyin ve daha niceleri… Düşünceleri yüzünden dün ve bugünde katledilen bütün gençlerimizi Gururla ve Saygıyla anıyoruz.”

Share
606 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?
#

CHP, “Atatürk’ten Deniz’e Tam Bağımsız Türkiye”” için 1 yorum

  1. Yusufelili : diyor ki:

    imansız imansızı unutmaz!