logo

CHP Artvin İl Örgütü Terörü Lanetledi

Önceki gün Dağlıca’ da ve dün Iğdır’da meydana gelen terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonucu hayatını kaybeden asker ve polislerimizin ardından ülke genelinde olduğu gibi Artvin’de terör lanetlendi.

 

 

Cumhuriyet Halk Parti Artvin İl örgütü yapılan saldırıları kınarken terörü lanetledi. Çok katlı otopark önünde gerçekleşen basın açıklamasına CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Demirhan Elçin, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ahmet Biber, Belediye Meclis Üyeleri, gençlik kolları ve çok sayıda vatandaş katıldılar.

CHP İl başkanı Ali Yücel Kurt burada yaptığı açıklamada, “Milletimizin başı sağ olsun. Dün aslan gibi, fidan gibi evlatlarımızı hain bir saldırıda şehit verdik. Çok üzgünüz, çok öfkeliyiz, çok büyük bir acı içerisindeyiz. Her şehit haberinde, tarifi olmayan acılar çekiyoruz. Her şehit haberinde, hepimizin ocağı sönüyor, hepimizin yüreği yanıyor, hepimiz bu büyük ıstırabı çok derinden yaşıyoruz. Şehit babalarının feryatları kulaklarımızdan gitmiyor, şehit analarının gözyaşları her saniye gözümüzün önünde duruyor. Babasının tabutuna sarılan, arkasından ağlayan çocukların görüntüleri hepimizin içini yakıyor. Türkiye böyle bir ateşi, böyle bir yangını, böyle acıları asla hak etmiyor ama bütün bu acılara ve bütün bu ıstıraba rağmen bir şeyi herkesin çok iyi bilmesi lazım.

Kardeşliğimize, geleceğimize, birlik ve bütünlüğümüze saldıran hainler asla amaçlarına ulaşamayacak. Onlar hangi kurşunla, hangi mayınla, hangi bombayla üstümüze gelirse gelsin, ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet birlik ve beraberlik yolundan dönmeyecektir. Bu ülke bizim, bu ülke hepimizin. Kardeşçe, birlik ve bütünlük içerisinde yaşayacağız. Demokrasimizi koruyacağız. Onların attıkları bombalara rağmen, onların tuzaklarına, onların mayınlarına rağmen bu ülkeye huzur ve barış gelecek. Bunu da bizler sağlayacağız. Her zamankinden daha fazla kararlıyız. Bu ülkeye özgürlük gelecek, bu ülkeye adalet gelecek, bu ülkeye barış gelecek, yani özetle bu ülkeye birinci sınıf demokrasi gelecek. Bunu da herkes böyle bilsin. Bu ülkede terörden medet umanlar var. Bu ülkede gözyaşlarından, yıkımdan, kaostan rant sağlamaya çalışanlar var. Bu ülkede şehit sayısı arttıkça, siyasette oylarını yükseldiğini düşünenler var. Onlara da sesleniyorum. Sizlerde amacınıza ulaşamayacaksınız. Sizin bir oyununuz varsa bu milletin de bir irfanı var. O irfan karşısında bütün tuzaklarınız çökecek, bütün oyunlarınız başınıza dolanacak. Bu millet konuşacak, bugün gürleyenler dersini alıp susacak. Bütün bu olayların temel bir sorumlusu aranıyorsa o sorumlunun kim olduğunu hepimiz biliyoruz. Onun hangi amaçla bu ülkeyi bir ateş çemberine soktuğunu, kimin bu kandan sorumlu olduğunu da milletimiz biliyor. Bugün çok şey söylenebilir ancak biz yaşadıklarımıza büyük pencereden bakmak zorunda ve sorumluluğundayız. Sorumluluk bilinciyle hareket edilmesi gereken günlerdeyiz. Devlet ve siyaset kademelerindeki, rolleri, pozisyonları ne olursa olsun, hiç kimsenin hırsları, yanlışları ve siyaseti felç eden davranışları üzerinden bugün yorum yapmak istemiyoruz. Bakın olayın üstünden neredeyse 24 saatten fazla geçmesine rağmen, olayın boyutlarını, kaç şehit verdiğimizi resmi ağızlardan öğrenemedik. 13 yılın sonunda geldiğimiz nokta bu. Daha dün bütün siyasi partilere “Sivas’ın ötesine bile gidemiyorlar” diyen bir anlayış bugün devletin bile Sivas’ın ötesine bile gidemediği açıkça gözükmektedir. Türkiye iyi yönetilemiyor. Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın önceki günkü tutumları için söylenecek çok ağır değerlendirmeler olmasına rağmen, bugün siyasette polemik günü değil. Bugün Türkiye’nin büyük çıkarları için hepimizin fedakârca hareket etmesi gerekiyor. Sorun belli. Biz bu sorunun çözümüne katkı vermeye hazırız. Bugüne kadar “Önce Türkiye” dedik, her adımda “Önce Türkiye” diyerek hareket ettik. Daha dün Artvin’de “ Cerattepe geçilmez Artvin halkı yenilmez.” şiarıyla sağcısı solcusu yola çıkmışsak bugün de Türkiye’nin çıkarlarını düşündük ve düşünmeliyiz. Türkiye kazansın diye hareket etmeliyiz.

Bütün sorunlara çözümüne katkı sunmak için elimizden geleni yaptık. Türkiye’nin derinleşen sorunlarına çözüm sunmak için elimizden geleni yaptığımızı bütün milletimiz biliyor.

Vatandaşımızın da şunu görmesi lazım. Bu dönemde bölgedeki bazı şehirler adeta cephanelik haline getirildi. Sayın Cumhurbaşkanı da bunu bildiğini açıkça itiraf etti. Türkiye’nin bazı kentleri silah deposuna dönüştürülürken, Türkiye’nin yollarına mayınlar döşenirken bu ülkeyi kim yönetiyordu? Bunu da biz sormak ve sorgulamak zorundayız.

Bütün bunlara rağmen, bu ülkede bir sorun varsa, buraya gelen ve gelemeyen Cumhuriyetçilerin, Milliyetçilerin, Özgürlükçülerin, Demokratların, Aydınların ve daha birçok kesimlerin sonuna kadar katkı vermeye hazır olduklarını biliyoruz.

Hiçbir siyasi beklenti içerisinde değiliz. Çok iyi niyetle, çok büyük bir samimiyetle söylüyorum, bu sorunun çözüm bulması, akan kanın durması için hangi adım atılacaksa, her adımı atmaya hazırız. Herkesi de bu dönemde sağduyulu davranmaya çağırıyoruz. Örneğin; önceki gece bir gazetenin bir iktidar milletvekili öncülüğünde organize şekilde basılması çok vahim bir olaydır. Bütün siyasi partilerin sağduyulu ve sorumlu davranma zorunluluğu vardır. Sayın Davutoğlu da bu sorumluluğu yerine getirmek zorundadır. Aziz milletimiz bilsin ki, parlamenter sistem ve Türkiye Cumhuriyeti birlik ve bütünlüğümüzün güvencesidir.

Kardeşliğimizi, barışı, demokrasimizi, özgürlüğümüzü her türlü saldırıdan koruyacağız. Hep birlikte bu ülkede mutlu ve özgür yaşayıp yarınlarından endişesiz nesiller yetiştirip bu ülkeyi biz onlara bırakacağız. İşte biz böyle bir Türkiye istiyoruz. Bilin ki Türkiye güçlü bir ülkedir. Türkiye büyük bir ülkedir. Türkiye’nin her sorunu çözebilecek kapasitesi vardır. Sorun; bu kapasitenin ve gücün harekete geçirilmemesidir. Türkiye iyi yönetilirse aşılmayacak sorunumuz yok. Biz her sorunu aşar, her hedefe ulaşırız. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasını tamamlayan grup ardından sesiz bir şekilde dağıldı.

Share
612 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?