logo

CHP Artvin İl Başkanlığı Kararın Arkasında

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezin Artvin’de ön seçim yerine Merkez Yoklama yöntemini benimsemesi nedeniyle CHP Artvin İl Başkanlığı yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Artvin İl Başkanlığından yapılan açıklamada; “15 Şubat 2015 tarihinde, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda, 2015 Genel Seçimleri için Artvin İli Milletvekili adaylarının,  Merkez Yoklaması yöntemi ile belirlenmesine karar vermiştir.

CHP Artvin İl Başkanlığı olarak Parti Meclisimizin almış olduğu bu kararı, tüm İlçe Başkanlarımız ile değerlendirmiş olup, değerlendirme sonuçları CHP Genel Merkezinde gerekli makamlara bizzat İl Başkanı tarafından iletilmiştir. Bütün İlçe Örgütlerimizin karar karşısında görüşleri ayrı ayrı, demokratik bir şekilde Genel Merkezimize iletilmiş, demokrasinin yaşatılmış olduğu tek parti olan partimizde, konunun gereği yerine getirilmiştir.

CHP Parti Meclisi, Türkiye’nin 56 ilinde önseçim yaparak önceden duyurduğu % 85’lik önseçim oranına ulaşmıştır. CHP Artvin İl Başkanlığı olarak, ilimizdeki bütün örgütlerimizin görüşlerini Genel Merkezimize iletme noktasında gereğini yapmış bulunmaktayız.

Sonuç olarak bütün örgütlerimize düşen görev, Haziran Seçimlerinde İktidar Olacak Olan Partimize Artvin’den En Üst Düzeyde Katkı Sağlamak Olacaktır.

Bütün üyelerimizin ve parti örgütlerimizin konuyu bu şekilde değerlendirmesi gerektiğini söylerken, CHP Artvin İl Başkanlığı olarak, Sayın Genel Başkanımızın, Merkez Yönetim Kurulumuzun ve Parti Meclisimizin almış olduğu bu kararın arkasında olduğumuzu tüm Artvin kamuoyuna saygılarımızla bildiririz” ifadelerine yer verildi.

Share
1488 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?