logo

CHP, ADD ve Yardım Sevenler Derneğinden Cumhuriyet Çelengi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl örgütü, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şube Başkanlığı ve Yardım Sevenler Derneği Artvin Şubesi Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl dönümü dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk bırakı.

 

Artvin Valiliği önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni saat 13.00’da gerçekleşti. Törene CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk, CHP Artvin Belediyesi Başkan aday adayı Demirhan Elçin, ADD Artvin Şube Başkanı Ayla Varan, Yardım Sevenler Dernek Başkanı Yeşim Sancal, meclis üyeler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda sırasıyla CHP, ADD ve Yardım Sevenler Derneği Atatürk anıtına çelenklerini takdim etti. Daha sonra saygı Duruşu ve Okunan İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemine dair konuşmayı CHP İl Başkanı Ahmet Biber gerçekleştirdi. Biber konuşmasına Cumhuriyetin kuruluş tarihçesini kısaca hatırlatarak başladı. Biber konuşmasına; ” Cumhuriyet kolay kurulmadı. Ne yazık ki Cumhuriyetimizi arzuladığımız şekilde kutlayamıyoruz. Cumhuriyetimize kan kaybettirilmiştir. Ama şunu söyleye biliriz ki Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Türk gençliği ve sizler tarafından bizler tarafından, Türkiye’nin aydınlık insanları tarafından Türkiye’nin sömürülmeye karşı olan sömürülmeye karşı olan çağdaş insanları tarafından yeniden kurulacaktır” diyerek son verdi.

Share
235 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?