logo

Cerrattepe Siyasi Bir Olay Değildir


Erhan Kırmızı
erhankirmizi@08olay.com

 

Cerrattepe’de bu şartlarda madene karşı olan sadece CHP ve Yeşil Artvin Derneği değildir.

Benim gözlemlerime göre Artvin’de MHP’nin tamamına yakını, AK Parti’lilerin de en az yüzde sekseni Cerrattepe madenlerine karşıdır.

Bu gün Artvin’de bir referandum veya anket yapılsa en az yüzde yetmiş oranında insanın madene karşı olduğu sonucu çıkar.

Madene karşı olmak siyasi bir inat ve körü körüne bir davranış değildir.

İnsanlar gelecekte muhtemel heyelanlar yüzünde can derdi taşıdıkları için madene karşıdır.

Yoksa ülkemiz için gelir kaynağı ve insanlar için iş demek olan madene kimse karşı değildir.

Artvin halkının şu an öncelikli sorunu ne yeşildir ne de ağaçtır. Öncelikli sorunu can güvenliğidir.

AK Parti’yi destekleyen bir kısım ulusal medyanın Cerrattepe sivil halk direnişini Gezi olaylarına benzetmesi ve PKK ile bağdaştırması çok yanlış ve önyargılı bir davranıştır. İnsanları damgalamak bu kadar kolay olmamalı.

Provokatörlerin göstericilerin arasına sızması Cerrattepe eylemlerinin haklılığına gölge düşürmez. Provokatörlerin sızmasından eylemciler sorumlu değildir. Provokatörlerin sızmasından kolluk kuvvetleri ve kolluk makamları sorumludur.

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun Yeşil Artvin Derneği ve yöneticilerine erken bir zaman için randevu vermesi sevindirici ve ümit vericidir. Umarım Başbakanımız iyi bir empati yaparak Artvinlilerin Cerrattepe sıkıntısını anlar ve talepleri doğrultusunda meseleye çözüm üretir.

Başbakanımız Ankara’daki görüşmenin ardından bizzat Artvin’e gelerek Cerrattepe’yi yerinde görse ve elini vicdanına koyarak karar verse Cerrattepe madenlerinin çıkmasını asla onaylamayacaktır. Bundan eminim.

Aynı dili konuşmadığımız halde elin Kanadalı şirketi anlayış göstermiş, halka rağmen burada maden çıkmaz demiş çekip gitmiş. Aynı dili konuştuğumuz şirket ve devlet yetkililerinden kanada şirketinden daha çok anlayışlı olmalarını istemek en doğal hakkımızdır.

Share
349 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Günah Keçisi Tolga Gül, Vurun Abalıya

  21 Eylül 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Bugün ki yazımızı da kendi içsel isyanımıza ayıralım. Yazımın başlığında da okuduğunuz gibi Artvin’de her alanda aranan bir günah keçisi var ve o günah keçisi benim. İtiraf ediyorum. Beni yok edin. Bitirin. Çöpe atın. Öldürün de kurtarın. Bu sözleri neden dolayı mı sarf ediyorum. Hayatımın her alanında sürekli bir günah keçisi ilan ediliyor olmaktan dolayı sarf ediyorum. Özel hayatımdan sosyal hayatıma kadar her alanda günah keçisi ilan edilmek beni o derece sıktı ki bazen yaşama azmimi bile kaybeder hale geliyorum. Bu sebeple biraz isyanımı...
 • Sosyal Medya Yoluyla Toplumun Bilinç Altına Subliminal Mesaj Yüklüyorlar

  20 Eylül 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  “Sana bir şey göndereceğim oku tamam mı? Banada arkadaşım gönderdi okumadan önce içinden çok istediğin şeyi üç kez tekrarla sonra aşağıdaki yazıyı oku .........Unutma önce üç kez çok istediğin şeyi tekrarla........Bismillahirrahmanirrahim lahavle vela kuvvete illah billahi aliyyül azim. Amin ....bu mesajı 20kişiye gönder dilediğin kabul oluyor. İnanmıyordum ama harbiden oluyor eğer silersen veya.....Göndermezsen. Allah dilediğini kabul etmesin. Şimdi saatine bak 9 dakika sonra seni mutlu eden bir olay olacak ... Çok zor değil kopyala gönder. Ya...
 • TEOG sınavının kalkması nedeni ile söyleyeceklerim var

  20 Eylül 2017 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Kısaca söyleyeceğim. Eğitim ve öğretimin başarılı olması için; 1.Öğretmenlerin maaşlarının yüksek olması gerekir. 2.Tüm okulların eksiksiz olarak eğitim araçları ile donatılması gerekir. 3.Okul bitirildiğinde öğrencilerin hemen iş bulma imkanına sahip olmaları gerekir. İkide bir sistem değişikliği ise gerekmez....
 • Ekonomiye El Atılması Lazım Sayın Cumhurbaşkanım!

  19 Eylül 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Türkiye’de ekonomik anlamda işlerin yolunda gittiğine dayalı olarak ekonomiden sorumlu bakanların açıklamalarını okuyorum da çok güleceğim geliyor. Sürekli rakamlarla iyi gösterilme çabasında ki ekonomin halkın ekonomisine hiçbir faydası olmadığını artık anlamamız gerekiyor. Şunu unutmamak gerek ki bir ülkede hükümetlerin yıkılışlarının en temel sebeplerinden biri hiç kuşku yok ki rakamsal ekonomik bozukluklar değil vatandaşın cebindeki ekonomik bozukluklardır. Bunu en iyi bilen de hiç kuşku yok ki Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. AK Parti’yi ik...