logo

Cerattepe’ye Bir Destekte Bursa’dan

Bursa’da Artvinli kadınlar tarafından oluşturulan ‘Artvin’de madene hayır platformu’ üyeleri Cerattepe bölgesinde yapılmak istenen maden projesini protesto etti.

Bursa ve ilçelerinde yaşayan Artvinli kadınlar tarafından oluşturulan ‘Artvin’de madene hayır platformu’ üyeleri ülke genelinde eylem yapılması için Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi (BAOB) Toplantı Salonunda bir araya geldiler.

“Artvin’e dokunma kadınlar geliyor” sloganları atan ve ‘Artvin’in üstü Altın’dan değerlidir’, ‘Doğayı korumak insanlık onurudur’ yazılı dövizler taşıyan kadınlar Cerattepe’de yaşananlara karşı tepkilerini gösterdiler. Ellerinde dövizlerle toplanan grup; “ Bursa’da yaşayan Artvinliler ve doğa dostları olarak bir çoğumuzun doğduğu yer olan Artvin’de maden çıkarılarak, havanın suyun doğanın katledilmesine karşı verilen mücadelede Artvin halkının sonuna kadar yanındayız. Bizler madene karşı değil, insana ve doğaya zarar veren madencilik faaliyetine karşıyız” şeklinde konuştular.

Bursa Baro Başkanı Ekrem Demiröz yaptığı konuşmada, “Bizim amacımız Artvin dışında Türkiye’nin her bölgesinde yaşayanları Artvin’e dayanışma ve destek kayseri escort için örgütlemek. Bunun ilk çalışmasını Bursa’da yapıyoruz, bugün meşaleyi kadınlarımız yakacak ve bu meşalenin ardından on binlere ulaşacağız, Artvin’in güzelliklerini yok etmek isteyenlerin talan etmek isteyenleri engelleyeceğiz, Artvinliler bunu yapacak güçtedirler” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
790 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?
#

Cerattepe’ye Bir Destekte Bursa’dan” için 2 Yorum

  1. Artvin’de madeni bahane edip her türlü yatırıma karşı bu solcu zihniyet sizin gibi çapulcular asla Artvinin hepsini temsil etmiyorsunuz defolun gidin Artvin’den!

  2. Yusufelili : diyor ki:

    Allah’a hamdolsunki Yusufelililerin ezici çoğunluğu sizin gibi değil Yusufelilerin çoğunluğu sizden uzak asla sizinle yan yana gelmez!Biz Erzurum’a yakın durmuşuz!