logo

Cerattepe’ye Bir Destek De Kocaeli’nden Geldi

Artvin kentinin hemen üst tarafında bulunan Cerattepe mevkiinde çıkarılmak istenen altın ve bakır madenine ‘hayır ‘ diyen Artvinlilere bir destek de Kocaeli’den geldi.

 

Başta;  Kocaeli CHP Milletvekili Fatma Hürriyet olmak üzere sivil toplum örgütlüleri, demokratik kitle örgütleri, siyasiler ve Artvin dernekleri Cerattepe için yürüyüş gerçekleştirdiler.

Yürüyüş esnasında basın açıklaması gerçekleştiren Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet, ‘Öncelikle Cerattepe geçilmez! Diyerek yola çıkan Artvin’de mücadele tüm Artvin halkına selam olsun. Bu mücadelede bizler de halkımız tarafından seçilen temsilciler olarak sonuna kadar hem Meclis çatısı altında hem de alanlarda yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Maalesef bugüne kadar 13 yıllık AKP iktidarında halkının talep ve isteklerine kulak kapatan, tüm hukuksuzluklarıyla birlikte politika üreten bir iktidarla hep karşı karşıya kaldık ve hep alanlarda mücadele etmek zorunda kaldık. Bundan sonraki süreçte yaşananların olabildiğince önüne geçmek ve dur demek adına bizler de sizlerle birlikte yol yürüdüğümüzü ve sonuna kadar yürüyeceğimizi bilmenizi istiyorum. Hem bir hukukçu hem de seçilmiş bir temsilci olarak bu hukuksuzluklara, bu talana, halkını dinlemeyen politikalara dur demek adına elimiz sonuna kadar taşın altındadır. Bu böyle biline ve Cengiz Efendiye diyoruz ki, halkımızla birlikte biz de nöbetteyiz ve sonuna kadar da bu nöbete devam edeceğiz” diye ekledi.

Öte yandan, çevre ve insana duyarlı olan milletvekili Fatma Hürriyet şimdide Kocaeli Sungurlu için mücadele veriyor. İstanbul’a içme suyu sağlamak amacıyla, Kocaeli’nin Kandıra İlçesi sınırları içinde 18 köye ait araziyi kapsayan alanda yaptırılması planlanan ve köylülerin uzun süredir karşı çıktığı Sungurlu Barajı için de mücadele veren halk bu direnişleri esnasında da  Cerattepe’yi unutmadı. Köy Camisi’ne ait sosyal tesislerde yapılmak istenen toplantıya müdahale eden köylüler, sloganlar atarak toplantıyı yaptırmadı. Akçaova köyü sakinleri köy meydanına pankartlar asarak, Artvin Cerattepe’de bir aydır devam eden ’Madene Hayır’ eylemine destek verdi, ’Biz Halkız Biz Devletiz Akçaova’dan Cerattepe’ye Selam Olsun’ yazılı pankartlar dikkat çekti.

Share
544 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?