logo

Cerattepe’de Yeniden 24 Saat Nöbet Başladı

Artvin Kafkasör Yaylası Cerattepe mevkiisin de çıkartılması planlanan madenle mücadele devam ediyor. Çevreciler uzun aranın ardından Cerattepe mevkiisin de yeniden nöbet tutmaya başladı.

Artvin’in Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetlerine karşı halkının mücadelesi devam ediyor. ÇED raporunun geçen yıl iptal edilmesi sonrasında şirketin madencilik faaliyeti için yeniden girişimde bulunmasının arından yayla nöbeti yeniden başladı.

Yeşil Artvin Derneği’nin hukuksal mücadelesi sonrasında geçen yıl Rize İdari Mahkemesi’nin ÇED raporlarını iptal etmesinin ardından faaliyeti durdurulan maden şirketinin şimdi de konkasör ve teleferik kurmak için yaptığı başvuruların Orman Bölge Müdürlüğü’nden onay alması Artvin’de çevrecileri ayağa kaldırdı. Bölgeye çıkacaklarını duyan çevreciler Cerattepe bölgesine konteynır, çadır ve baraka kurarak 24 saat nöbet tutmaya başladılar. Siyasiler, Sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlardan oluşan kitle değişmeli 24 saat nöbet tutacak. Yeşil Artvin Dernek yöneticileri nöbete katılmak isteyen, mahalle, köy sakinleri, STK’lar, Siyasiler, Dernekler sendikalar, vatandaşlar, gruplar isimleri, görüşü ne olursa olsun nöbete katılmak isteyenlerin kendileriyle irtibata geçmeleri halinde kendilerine uygun nöbet saati ayarlanabileceğini ifade ettiler.

Etiketler: » » » »
Share
882 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?