logo

Cerattepe’de Ağaç Kestiği İddia Edilen Şirketten Cevap Geldi

“Rüzgardan dolayı yıkılmış ağaçların temizleme işlemi gerçekleştirildi”

 

Cerattepe Artvin’in ve ülkemizin gündemindeki yerini korurken Yeşil Artvin Derneği tarafından ortaya atılan ‘Cerattepe’de şirket tarafından ağaç kıyımı başladı’ iddiasına şirketten yanıt geldi.

Şirket yetkilileri yaptıkları açıklamada bölgede herhangi bir şekilde ağaç kesiminin yapılmadığını ve sadece rüzgar nedeniyle yere düşmüş ağaçların temizleme işleminin gerçekleştirildiğini ifade etti.

Cerattepe’de maden çıkarmak isteyen Etibakır’dan suçlamalara yanıt geldi. Cerattepe bölgesinde ağaç kıyımının yeniden başladığına dayalı Yeşil Artvin Derneği tarafından şirkete yapılan suçlamalara yanıt veren şirket yetkilileri basına açıklamada bulunarak böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirttiler. Şirket yetkilileri sadece Cerattepe’ye çıkarılan malzeme ve konteynırların yerleştirme çalışmalarının gerçekleştirdiklerini vurguladıkları açıklamada bölgede kesinlikle yeni bir ağaç kesiminin olmadığının altını çizdiler. Şirket yetkilileri yaptıkları açıklamada; “ Cerattepe bölgesine çıkarılan malzeme ve konteynırların sahaya yerleştirme işleri şuan itibariyle gerçekleştirilmektedir. Bölgede bunun dışında herhangi bir faaliyetimiz mevcut değildir. Bölgede rüzgardan ve de yıldırım düşmesi sonucunda yere yığılmış ağaçların temizleme çalışmaları yapılmıştır. Bir takım kesimler tarafından ağaçlar kesiliyor şeklinde toplumda bir kaos yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu tür yanlış ve yalan bilgilerin topluma aktarılmasını doğru bulmuyoruz. Cerattepe’de yeni bir ağaç kesimi falan kesinlikle yapılmamaktadır. Bu bilgi kesinlikle yalan ve yanlıştır. Halkımızın bu tür yanlış bilgilere itibar etmemeleri arzumuzdur. Kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verildi.

Şirket yetkilileri bölgede ağaç kesimlerinin olmadığı bölgeye çıktıklarında rüzgar ve yıldırım nedeniyle yere yığılan ağaçların bulunduğu fotoğrafları kamuoyu ile paylaştılar.

Share
1371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?