logo

Cerattepe Nöbetleri Devam Ediyor

Artvin Kafkasör Yaylası Cerattepe Bölgesinde gerçekleştirilmek istenilen madencilik faaliyetlerine karşı Artvin halkının nöbet eylemleri devam ediyor. Son nöbetçiler Kalburlu Köyü sakinleri ve Eğitim İş ailesi.

Artvin Kafkasör Yaylası Cerattepe mevkiisin de çıkartılması planlanan madenle mücadele devam ediyor. Çevreciler uzun aranın ardından Cerattepe mevkisin de geçtiğimiz günlerde yeniden nöbet tutmaya başlamıştı. Maden şirketinin bölgeye çıkacaklarını duyan çevreciler Cerattepe bölgesine bekçi kulübesi, konteynır, çadır ve baraka kurarak 24 saat nöbet tutmaya başlamıştı. Siyasiler, Sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlardan oluşan kitle değişmeli 24 saat nöbet tutmaya devam ediyor.

Son Nöbeti Kalburlu Köyü Sakinleri ve Eğitim İş Ailesi Devraldı

Artvinli çevreciler ideolojik görüşlerini şehir merkezinde bırakıp Cerattepe’nin yolunu tutarak maden şirketinin bölgede herhangi bir işlem yapmaması için nöbet tutma eylemlerine devam ediyor. Eğitim İş ailesi tam kadro Cerattepe nöbet eylemine katıldı. Bir sonraki gün ise Kalburlu köyü sakinlerine devrettiler.

İki gurupta iftarlarını Cerattepe nöbet eyleminde açtılar. Yiyeceklerini yanlarına alan çevreciler hem nöbet tuttular hem de iftarlarını açtılar. Geceyi Cerattepe’de geçiren çevreciler gece ateş yakarak nöbet eylemlerini devam ettirdiler.

Share
1203 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?