logo

Cerattepe İçin Antalya’dan Geldiler

Yeşil Artvin Derneği öncülüğünde kurulan Kafkasör Cerattepe’deki barakanın her gün yeni ziyaretçileri oluyor. Bu sefer ki ziyaretçiler Antalya’dan geldiler.

Yeşil Artvin Derneği ve Artvin Cerattepe’de madene karşı çıkan Artvinlilere destek olmak için bu sefer Antalya’dan gelen grup nöbet tuttu. Antalya’dan gelen Likya’nın Dağları ve Yaylaları Grubu üyeleri, Antalya’dan gelerek “Cerattepe’de maden çıkmayacak” dediler. Artvinlilere destek olmak amacıyla Kafkasör Cerattepe’ye gelen grup Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve diğer Artvinliler tarafından karşılandılar. Grup üyelerine burada Cerattepe mücadelesi hakkında bilgi verildi. 25 yıldır süren mücadelenin detaylarını öğrenen Antalya’dan gelen Likya’nın Dağları ve Yaylaları Grubu üyeleri “Diren Karadeniz Likyalılar Sizinle” şeklinde pankart açtılar.

Likyalılar, gecenin ilerleyen saatlerine kadar Kafkasör Cerattepe’de nöbet tuttular. Şarkı ve Türkülerle Cerattepe’deki ağaçları koruyacaklarını belirten Likyalılar, daha sonra Artvin’den ayrıldılar.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1579 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?