logo

Cengiz Aydoğdu’dan Artvin’e selam

Aydoğdu: Kendimi Artvin’in 3.Milletvekili Olarak Hissediyorum

 

Artvin eski valililerinden AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Gazeteci Tolga Gül, aracılığıyla Artvin’e selam gönderdi. Kendisini Artvin’in 3.Milletvekili olarak gördüğünü belirten Aydoğdu, Artvin’i çok sevdiğini ve Artvin’in kendisinde ayrı bir yeri olduğunu söyledi.

1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen Milletvekili Genel Seçimleri’nde AK Parti listesinden Aksaray ikinci sıra Milletvekili olarak TBMM’ye giren Artvin eski valilerinden Cengiz Aydoğdu, Artvin’i unutamıyor. Artvin’de valilik yaptığı 2006-2009 yılları arasında Artvin ile iyi bağlar kuran ve başarılı valilik dönemi geçiren ve daha sonra Kırklareli iline Vali olarak atanan Cengiz Aydoğdu, şimdi milletvekili olarak TBMM’de görev yapıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin dikkat çeken milletvekillerinden biri olmaya aday olan Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, bulduğu her fırsatta da Artvinlilerle bağlantıya geçiyor. TBMM’ye giden her Artvinli’nin uğradığı 3.isim olan Cengiz Aydoğdu, Artvin’e olan hasretini de kendisini ziyaret eden isimler aracılığıyla gidermeye çalışıyor.

Artvin Benim İkinci Vatanım

Artvin’de Vali olarak görev yaptığı dönemlerde yaptığı çalışmalar ile dikkatleri üzerine çeken Cengiz Aydoğdu, TBMM’de de Artvin ile ilişkisini kesmiyor. Valilik yaptığı dönemde Artvin’e sevdalanan ve ‘Göğe Komşu Topraklar’ olarak Artvin’i anlatan Aydoğdu, Artvin’i de ikinci vatanı olarak görmeyi sürdürüyor. Kendisini ziyarete gelen isimlere Artvin’in son durumunu soran ve ilimiz hakkında sürekli bilgi almaya çalışan Cengiz Aydoğdu, kendisini ziyarete gelen Aksaraylılara da Artvin’i anlatmaktan geriye kalmıyor.

Artvin ile bu derece ilişkide kalmayı başarabilen AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Artvinlilerinde mecliste uğradığı üçüncü isim konumunda. Aydoğdu’yu TBMM’de ziyaret eden bir isim de Gazeteci Tolga Gül oldu. Valilik yaptığı dönemde Gül ile iyi ilişkiler içerisinde olduğu bilinen Cengiz Aydoğdu, Gül’ün kendisini ziyaret etmesinden dolayı büyük memnuniyet duydu. Ziyarette Artvin’in son durumu, baraj inşaatlarının tamamlanmasının ardından Artvin’de yaşananları Gül’e soran Cengiz Aydoğdu, bulduğu ilk fırsatta da Artvin’e geleceğini ifade etti. Gazeteci Tolga Gül’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Cengiz Aydoğdu, Artvin’in kendisinde ayrı bir yeri olduğunu ve Artvin’in kendisi için ikinci vatan olarak kalbinde bulunduğunu anlattı. Gül’ün ziyaretinde Artvin’e ve Artvinli hemşerilerine selam ileten ve bu selamı Artvin’e götürülmesi ricasında bulunan Aydoğdu, “ Artvin benim ikinci vatanım. Görev yaptığım dönemlerde Artvin ili güzel ilişkilerde bulunmuştuk. Hani bir söz var ya Artvin’de, ‘Bir gelen ağlar birde giden ağlar’ diye, ben belki gelirken ağlamamıştım ama giderken cidden çok üzüntü duymuştum. Artvin kendisine aşık eden bir kent. Türkiye’de her il birbirine benzer ama Artvin kendine benzer. Artvin’de iken söylediğim ‘Göğe Komşu Topraklar’ ifadesi de aslında benim Artvin’e olan aşkımın dışa vuruluşudur. Bu nedenle Artvin ile sürekli irtibatta kalmak istiyorum. Artvin’in mecliste iki milletvekili var. Kabul buyururlarsa ben kendimi üçüncü milletvekili olarak görüyorum. Sağolsunlar, Artvinli hemşerilerim de beni kendilerinden görmüş ve kabullenmiş olacaklar ki meclise geldiklerinde mutlaka uğrayıp hayırlı olsun temennisinde bulunuyorlar. Artvin’de iken iyi ilişkilerde bulunduğumuz ve başarılı çalışmalara imza attığımız tüm mesai arkadaşlarım ve dostlarıma bu vesile ile selamlarımı göndermek istiyorum. Artvin’in bende yeri ayrıdır ve Artvin benim ikinci vatanımdır. Size de ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede, bulduğum ilk fırsatta da Artvin’e geleceğim. Burada AK Parti Milletvekilimiz Sayın İsrafil Kışla ile de sık sık görüşüyoruz. Kendisinden de bilgi alıyorum. Sayın CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan ile de karşılaşıyoruz ve hasbihal ediyoruz. Dedim ya, Artvin benim ikinci vatanım. Benim Artvin’den sık sık haberdar etmelerini istiyorum. Artvin’e çok özledim, inşallah kısa sürede bu hasret sona erecektir. Benim vali olduğum dönemde Artvin’de bir çok yatırım yapılıyordu. Birçoğu bitti ve yeni halini şehrin açıkçası merak ediyor ve görmeyi arzuluyorum. Sizin aracılığınız ile tüm Artvinli hemşerilerime, dostlarıma selamlarımı göndermek istiyorum” diye konuştu.

Gazeteci Gül’de Artvin halkının selamlarını getirdiğini belirterek gösterdiği ilgiden dolayı Cengiz Aydoğdu’ya teşekkür ederken, başarılı bir milletvekilliği dönemi geçireceğine inandığını ifade etti. Ziyaret bu konuşmalar ile son bulurken, günün anısına ikili hatıra fotoğraf çekindiler. Gazeteci Tolga Gül, Cengiz Aydoğdu’ya Artvin’e selamlarını ileteceğinin sözünü vererek ziyareti sonlandırdı.

Share
1527 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?