logo

Çelik Ağ Çalışmaları Devam Ediyor

 

Şehrin girişi Köprübaşı mevkiinde yüksek kayalığın olduğu bölgeye taş düşmesini engellemek için Çelik Ağ çekilmeye başlandı.

Köprübaşı mevkiinde çay ocağı işletmesinin yanın bulunan ve yıllardır tehlike oluşturan büyük kayaya Artvin Belediyesi tarafından çelik ağ çekilerek taş düşme olaylarının kalıcı olarak yaşanmaması için önlem alıyor.

Artvin Belediyesi, Dikkat Taş Düşebilir levhası olan bölgeye çelik ağ çekerek önemli bir sorunu daha tarihe gömmüş oluyor.  Çayağzı Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi Jandarma Alay Komutanlığı karşından Erdem Oto Galerini karşısına kadar olan taş düşme riski bulunan yaklaşık 2 bin 500 metre karelik bölgeye profesyonel dağcı ekip tarafından çelik ağ çekilerek taş ve kaya düşmesi olayına kalıcı bir çözüm sunmuş oldu.

10 Bin Metrekareye Çelik Ağ Çekildi

Artvin Belediyesinin 15 bin metre karelik çelik ağı şehir de taş düşme sorunu olan bölgelere çekme işlemine devam ediyor. Geçen yıl en önemli noktalardan biri olan Artvin Devlet Hastanesi kavşağından Artvin Devlet Hastanesi karşısına kadar olan 7,500 metre karelik yamaç araziye şimdide 2 bin 500 metre karelik Çayağzı Mahallesi  Fevzi Çakmak Caddesinde ki yamaç araziye çelik ağ çekilerek 10 bin metrekareye tamamladı. Çelik ağ çekilmesi çalışmaları kısa sürede tamamlanırken, Artvin halkının en önemli şikâyet konularından biri olan taş düşeme olayı da tarih oldu.

Vatandaş Çelik Ağ Uygulamasından Memnun

Artvin’de yaşanan taş düşmesi olayı sonucunda yaralanmalar ile araçlarda hasarlar meydana geliyordu. Bu sorundan yakınan vatandaşlar Artvin Belediyesi’ne başvuruyor; ancak bir türlü soruna bir çözüm bulunamıyordu.  Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, göreve geldikten sonra taş düşme olaylarını dikkate alarak başlattığı çalışmayla 15bin metre karelik çelik ağ temin ederek sorunların kalıcı olarak çözülmesi için önemli bir adım atmıştı. İlk olarak Devlet Hastanesi Bölgesine çekilen çelik ağlar Artvin’i yaz ayında meydana gelen aşırı yağışlar da büyük bir tehlikeden kurtarmış hem de yıllardır taş düşmesinden yaşanan kazaların önüne geçmişti.  Artvinliler  yapılan çalışmalardan dolayı Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Başkan Kocatepe, Çelik ağ çekme işleminin bir bölümü belediyemizin imkanları bir bölümü de sponsor imkanları doğrultusunda bu sorunu çözdüklerini belirterek amaçlarının halkın dert olarak gördüğü sorunları çözmek olduğunu bunun için çalıştıklarını söyledi.

Etiketler: » » »
Share
705 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?