logo

reklam

Cebeci Showroom Kayak Tutkunlarına Önemli Hizmette Bulunuyor

Cebeci Showrrom, Artvin İl Merkezi’ne 17 kilometre uzaklıkta bulunan Mersivan Atabarı Kayak Merkezi’nin turizme kazandırılması için yoğun cabalar harcıyor.

Artvin Valiliğince yaklaşık 2 Bin 200 rakımlı Mersivan Dağı’nda 2009 yılında yaptırılan Atabarı Kayak Merkezi, bu yıl Kasım ayında bölgeye yağan karla sezonu açtı.

Bölgede etkili olan kar yağışının ardından kar kalınlığının yaklaşık 80 santimetreye ulaştığı kayak merkezi, hafta sonunda kayak severlerin akınına uğruyor.

İlimizde kayak malzemeleri satımı ve kiralama işini yapan Cebeci Showroom, ticari çalışmaları bünyesi dışında tesisin ülke turizmine kazandırılması açısından büyük emek sarf ediyor. İşletme sahibi Mehmet Cebeci, hafta sonları ve Şubat tatili boyunca Atabarı Kayak Merkezi’ndeki tesisini açık tutarak, kayak tutkunlarına önemli hizmette bulunuyor.

Şehir merkezinde ki işletmesinin yanı sıra, Atabarı Kayak Merkezi’nde otantik bir yapıda doğaya uygun mütevazı bir tesis kurmuş. Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait tesisin işletmeciliğini yapan Mehmet Cebeci, kayak sporunu için Mersivan’a gelenlere ikramlarda bulunuyor. İçinde odun sobası ve kayak yapmak isteyenler için kayak malzemelerinin bulunduğu tesiste işletme sahibi, çay ve ıhlamurdan ücret almıyor.

Ülkemizin birçok kayak tesisini gezdiğini ifade eden işletme sahibi Mehmet Cebeci, Atabarı Kayak Merkezi’nin önemli bir konumda olduğunu ifade etti. Konaklama ve ulaşım kolaylaştığı takdirde ülkemizin önemli kayak tesisleri arasında yerini alacağın ifade etti. Erzurum 80 yıllık bir geçmiş, Sarıkamış’ın ise 60 yıllık bir tesise sahip olduğunu belirterek Atabarı Kayak Merkezi daha çocuk, inanıyorum ilerleyen yıllarda çok daha ilgi gören bir tesis olacak dedi.

Her yıl birçok grubun tesislere geldiğini ve bunlarla sürekli irtibat halinde olduğunu belirten Cebeci, iki whatsap gurubumuz var, içinde çok dayıda kişi ekli. Bunlara yolun açık olup olmadığını pistin durumun hakkında bilgiler kendilerine aktarıyoruz. Yakın ilerde bulunan gruplarda bu sayede hafta sonların duruma göre burada geçirebiliyorlar” dedi.

Cerattepe olaylarından dolayı çok sayıda insan tesisin halen kapalı olduğun bildiklerini ifade eden Cebeci, “bazı kayak sporcuları Artvin’e gelmek istedikleri fakat Jandarmanı bölgeye giriş yapılmasına izin vermediklerini ifade ediyorlar. Kendilerine bunu izah ediyorum ama ülkenin her yerine ulaşmamızı mümkün değil” dedi.

Cebeci son olarak çok özel bir coğrafyaya ve muhteşem bir doğaya sahip olan tesisler için yetkililer gerekli itinayı göstermiyor. Eğer buranın ulaşımını ve konaklama sorunu çözülürse Artvin turizm canlanmasına büyük katkı sağlar” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Share
795 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?