logo

Cavit Koyuncu’yu Sevenleri Son Yolculuğuna Uğurladı

Kazım Koyuncu’nun babası Cavit Koyuncu Hopa’da sevenlerinin de katıldığı cenaze töreni ardından Yeşilköy’de toprağa verildi.

 

Artvinli sanatçı Kazım Koyuncu’nun 25 Haziran 2005 tarihinde 33 yaşında kansere yenik düşmesi ardından yorgun bedeni bir defa daha yorulan Babası Cavit Koyuncu inadına yaşam diyerek ölüme meydan okumuştu ama olmadı. Cavit Koyuncu’da sonunda 88 yaşında o amansız hastalığa yakalandı ve hayatını kaybetti.

Cavit Koyuncu’nun ölüm haberini duyan sevenleri ve yakınları uzak demeden Hopa’ya akın ettiler. Hopa Merkez Camiinde kılınan cenaze namazına gelenler arasında İstanbul Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Onur Timurlenk, Sanatçı Bayar Şahin, Sanatçı Selçuk Balcı, Marsis, Koliva grup üyeleri, İstanbul Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Çarmıklı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Hopa CHP İlçe Başkanı Adnan İskender, Arhavi eski Belediye Başkanı Musa Ulutaş ile çevre il ve ilçelerden gelen yüzlerce dostu son yolculuğunda Cavit Koyuncu’yu yalnız bırakmadılar.

Cavit Koyuncu’nun cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeşil Sol Parti, HDP, Halkevleri, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hopaspor gibi onlarca çelenk gönderilmesi gözlerden kaçmadı.

Cavit Koyuncu’nun cenazesi Hopa Merkez Camiinde kılınan cenaze namazı ardından Yeşilköy’e götürülerek, burada bulunan aile mezarlığında sevenlerinin duaları ile toprağa verildi.

Share
843 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?