logo

Canlı Hayvan Pazarının Rekortmeni Kodaman

Artvin’de kurulan Hayvan Pazarı’nın 750 kilogram ağırlığında ki Kodoman isimli boğa, pazarın en büyük boğası oldu.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla ilimizde kurulan canlı hayvan pazarına büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar yerlerini almaya başladı. Artvin merkez ve ilçelerinden gelen kurbanlıklar ibadetlerini yerine getirmek isteyen hemşerilerimiz için satışa sunuldu.  Her yıl olduğu gibi bu yılda alıcı fiyatların yüksek olduğunu ifade ederken ilk kez bu yıl satıcı fiyatlardan memnun.

Cinsi ve kilolarına göre fiyatlandırılan kurbanlıklar satışa sunuldu. Sıkı pazarlıkların yaşandığı kurban pazarında alıcılar genelde küçükbaş tercihinde bulundu.  Bu yıl ise büyükbaş satışları durgunken gerek kiloları gerekse fiyatları olmak üzere Artvin’e büyükbaş satış fiyatları her yıl olduğu gibi bu yılda durgun geçmeye devam ediyor.

İl merkezi ve ilçelerinden gelen besiciler pazarda yerlerini alırken Yusufeli ilçesi Meşecik (Kazuget) Köyü’nden hayvan pazarına dört hayvan getiren 55 yaşındaki Mustafa Ergün hayvanlarından bir tanesi pazarın rekortmeni oldu. 28 aylık 750 kilogram ağırlığına ulaşan Kodaman isimli boğa 10 bin TL’ye satıldı. Pazarın en büyük tosunu olan Kodaman’ı görenler hayrete düşüyor. Sahibi Mustafa Ergün köylerinde bu işi yaptığını Kodaman’ın tamamen doğal ortamda beslendiğini ifade etti.

Ç.P.

Etiketler: » » »
Share
2654 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?