logo

Cami Ve Mezarlıklarda Bayram Temizliği

Artvin Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle il merkezindeki cami ve mescitler ile Mezarlıklarda temizlik ve düzenleme çalışması başlattı.

Artvin Belediyesi tarafından Artvin Merkez’de bulunan tüm cami, mescit ve mezarlıklarda temizlik, bakım ve haşeratla mücadele çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında İl merkezinde bulunan cami ve mescitlerin genel temizliği yapılıyor, halılar özel makinelerle yıkanıp hijyenik hale getirilip, eksiklikler gideriliyor. Mezarlıkların temizliği kapsamında yabani otlar, kurumuş dallar, haşerata karşı ilaçlama yapılırken genel çevre temizliği ile yol ve kaldırımların düzenleme çalışmaları da titizlikle devam ediyor.

Artvin Belediyesi tarafından yaptırılan temizlik faaliyetleri Kurban Bayramının arefesine kadar devam edecek.

Kurban Bayramı için yapılan çalışmalara ilişkin açıklamada bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Belediye olarak görevlerinin yalnızca yolları, park ve bahçeleri temiz tutmak olmadığını, vatandaşların yoğun olarak kullandığı camiler, mescit ve mezarlıklarında sosyal belediyecilik anlayışı içinde temizlenmesi ve düzenlenmesi gereken yerlerin başında geldiğini ifade ederek  “ şimdiden tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramını tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Bu yıl geçen yıla oranla daha güzel ve iyi bir kurban pazarı oluşturduklarını, il merkezinde ki Cami, Mescit ve Mezarlıklarda da Kurban Bayramı temizliğinin gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Kocatepe; “Artvin- Erzurum karayolu üzeri 1. kilometresinde kurduğumuz kurban pazarı ile vatandaşlarımıza bu yıl daha kaliteli bir ortamda kurbanlıklarını alıp satabilecekleri bir ortam hazırladık. Ayrıca il merkezindeki tüm cami, mescitler de bakım ve temizlik çalışmaları yürütüyoruz. Tabi kabristanlarımızı unutmuyoruz. Geçtiğimiz aylar içerisinde mezarlıklarımızda hayırseverler tarafından çeşmeler yaptırmıştık ve yoğun olarak talep edilen bir eksikliği gidermiştik. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz mezarlıkların çevre düzenlemesini, temizliğini ve ilaçlamasını yapıyoruz. Çalışmalarımız arife gününe kadar devam edecek ve inşallah vatandaşlarımıza güzel bir bayram geçirmeleri için gerekli ortamı oluşturmuş oluruz. Şimdi den tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramını tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim” diye konuştu.

 

Etiketler: »
Share
764 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?