logo

26 Mayıs 2015

Çabalar Yetmedi, Onu Kaybettik

Hemşerimiz Gürsü Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

20 Mayıs’ta Bursa’nın Gürsu İlçesi’nde makam odasında zabıta memuru tarafından kafasından vurulan Belediye Başkanı Artvin Ardanuçlu hemşerimiz Cüneyt Yıldız, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.
6 gündür Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nin yoğun bakımında tedavi gören Cüneyt Yıldız’dan acı haber 26 Mayıs saat 10,30’da geldi. Ameliyatın ardından günlerdir uyutulan Başkan Yıldız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’de hastaneye gittiler.
Artvinlilerin yoğun olarak yaşadığı Bursa’nın merkez Gürsu ilçesinde AK Partili Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, koruması Yener Şimşek ile birlikte makamında silahlı saldırıya uğramıştı. Baba tarafından Artvin Ardanuçlu olduğu bilinen Gürsü Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’a yapılan tüm çabalar sonuç vermedi ve Yıldız yaşamını kaybetti.

Kötü Haberi Sağlık Bakanı Müezzinoğlu verdi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 20 Mayıs’ta makamında silahlı saldırıya uğrayan Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını söyledi. Cüneyt Yıldız’ın ölüm haberi üzerine Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelen Müezzinoğlu, çıkışta gazetecilere açıklamada bulundu. Müezzinoğlu, acı haberi verirken “Geçtiğimiz çarşamba günü saat 15:30 sularında makamında kurşunlanan çok değerli belediye başkanımız Cüneyt Yıldız bey kardeşimizi kaybettik, vefat etti. Rabbim öncelikle evlatlarına, annesine babasına sevdiklerine Gürsu’da ki tüm seçmenlerine,Gürsu halkına, milletimizin başı sağolsun, sabırlar diliyorum. Gerçekten bu seçim atmosferinde bizi en çok yaralayan bir hadise oldu. Son derece çalışkan, düzgün, milleti için gecesini gündüzünü feda eden çok değerli kardeşimizi kaybettik. Yaklaşık 6-7 gündür yoğun tıbbi müdahalelere rağmen ne yazık ki beyin hasarı, sol gözden giren kurşun; beyni tamamen zedeleyerek sağ kafa arka kemiğine kadar geliyor. Beyin hasarı çok, bütün müdahalalere rağmen ne yazık ki vefat etti. Rabbim mekanını cennet eylesin, geride kalanlara sabır versin. Bu tür cinayetler insanımızı, özellikle millet adına sorumluluk üstlenenlerin bir daha karşı karşıya kalmamalarını temenni ediyorum. Mehmet Müezzinoğlu, bir soru üzerine şöyle devam etti: “Tabi ki doğal akışı beyin ölümü dün akşam itibariyle veya bu gün sabaha karşı oluştu. Ondan sonraki süreçlerde vefat etti. Rabbim bundan sonraki öbür dünyadaki hayatını güzel etsin ki güzel bir insandı ondan şüphemiz yok”
Müezzinoğlu, Başkan Cüneyt Yıldız için yarın öğle vakti belediye önünde tören düzenleneceğini belirterek, öğlen namazında Gürsu merkez camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Gürsu’da defnedileceğini sözlerine ekledi.

Gözyaşı Sel Oldu

Bu arada belediye başkanı Cüneyt Yıldız’ın ölüm haberini alan yakınları başta olmak üzere, partililer ve vatandaşlar hastane önünde akın etti.
Gözyaşlarına boğulan yakınları ve partililerin Şevket Yılmaz Hastanesi önünde bekleyişini sürdürüyor.
Bakan Faruk Çelik’te hastaneye koştu
Yıllarca Bursa’da siyaset yapan Artvinli Hemşerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’te, Cüneyt Yıldız’ın vefat haberini alır almaz hastaneye koşan isimlerden biri oldu. Faruk Çelik’in hastane önünde oldukça üzgün olduğu görülürken, Bakan Çelik, Yıldız’ın ailesinin acısını paylaştı.

Artvinli siyasetçilerden de taziye mesajları yağdı

Gürsu Belediye Başkanı Hemşerimiz Cüneyt Yıldız’ın vefat ettiği haberi Artvin’de de yankı buldu. Cüneyt Yıldız’ın vefatını üzüntüyle karşılayan Artvinli siyasetçiler kendi sosyal paylaşım sitelerindeki sayfalarından Başsağlığı mesajları yayınladılar. Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta ile ilçe belediye başkanları da Cüneyt Yıldız’ın ölümünden duydukları üzüntüyü dile getirdiler. Ayrıca bir çok kamu kuruluşu ile özel kuruluşlarda Cüneyt Yıldız’ın ölümünü üzüntüyle karşıladıklarını ve Artvin adına da önemli bir kayıp olduğunu ifade ettiler.

Cüneyt Yıldız, geçtiğimiz yıl Artvin’e gelmişti

Gürsu’da uğradığı silahlı saldırı sonrasında tedavi gördüğü hastanede vefat eden hemşerimiz Cüneyt Yıldız, memleketini en son geçtiğimiz yıl ziyaret etmişti. Bursa’daki çalışma arkadaşları ve Artvinli dostlarıyla birlikte Artvin’e gelerek Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi ziyaret eden Cüneyt Yıldız, Artvin’de iki gün kalarak memleket hasretini gidermişti. 23 Ekim 2014’te gerçekleştirdiği ziyarette Cüneyt Yıldız ve arkadaşları Artvin Marina Tesisleri’nde konaklayarak burada tekne turu yapmışlardı. Kafkasör Yaylası’nı da gezmiş olan Cüneyt Yıldız ve arkadaşları memleket hasretini doya doya gidermişlerdi.

Cüneyt Yıldız, yıllar sonra kökünün geldiği topraklara Ardanuç’a da giderek orada da sıla ziyaretini yapmıştı.  Ölümü ile Artvin’de derin üzüntüye neden olan hemşerimiz Cüneyt Yıldız için, 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü Gürsu Belediyesi önünde bir tören yapılacak. Gürsu Merkez Camiindeki ardından öğlen namazına müteakip Gürsu Merkez’deki Eski Mezarlığa defin edilecek.

Share
1183 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?