logo

Bursa’nın Yardım Eli Hopa’ya Uzandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Artvin Hopa’da yaşanan selin ardından bölgede yaraların sarılmasına destek oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe; “Bursa olarak Artvin ve Hopa’nın dostu olduğumuzu gösterelim istedik” dedi.

Başkan Altepe; “Hopa’ya gereken tüm desteği vermeye devam edeceğiz”

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Artvin Hopa’da yaşanan selin ardından yaralarını sarmaya çalışan vatandaşlara yardım elini uzattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, erzak ve eşyalardan oluşan yardım TIR’ını, Hopa’ya uğurladı.

Bursa’ya çağ atlatan hizmetleriyle dikkati çeken Büyükşehir Belediyesi, Anadolu’dan Balkanlara, Kafkas’lardan Suriye’ye kadar her yerde, yardıma ve desteğe ihtiyacı olan herkese kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, erzak ve eşyalardan oluşan yardım tırını, Merinos Parkı’ndan Hopa’ya uğurladı. Hopa’da yaşanan selin ardından yaraların sarılmasına destek olduklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe; “Artvin Hopa’da yaşanan sel felaketinde binlerce bina tahliye edildi, vatandaşlarımızın eşyaları heba oldu. Bu nedenle bölgede önemli ölçüde yardıma ihtiyaç var” dedi.

“Bursa Hopa’nın yanında”

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’dan bölgedeki durumla ilgili detaylı bilgi aldığını anlatan Başkan Altepe; “Bizler de Bursa olarak destek olalım ve Hopa’nın yanında olduğumuzu gösterelim istedik. Özellikle bugünlerde vatandaşlarımızın en önemli ihtiyacı olan erzak, havlu, nevresim, battaniye, yorgan, halı, yatak, yastık gibi eşyaları Büyükşehir Belediyesi olarak temin ettik ve Hopa’ya gönderiyoruz” diye konuştu. Başkan Altepe, Hopa’ya desteklerin devam edeceğini de sözlerine ekleyerek, “Hopa’ya gereken tüm desteği vereceğiz. Desteğimiz bu kadarla kalmayacak. Yeter ki insanların yaralarına bir nebze de olsa merhem olalım. Artvin ve Hopa’daki hemşerilerimizin gerçek dostu olduğumuzu gösterelim istiyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, konuşmasının ardından Hopa’ya yardım tırını Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte uğurladı.

 

Etiketler: » » » » »
Share
694 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?