logo

Bursa’dan Ardanuç’a Aşure İkramı için Geldi!

Artvin Ardanuçlu Hayırsever Evren Demirci, aşure ayı münasebetiyle hemşerilerine aşure ikramında bulundu. Ardanuç Pazar Alanı ve Merkez Camii’inde  hemşerilerine aşure dağıtan Hayırsever Evren Demirci,  “Bolluk, ihsan ayı olan Muharrem’in bereketini hemşerilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Ardanuçlu Hayırsever Evren Demirci, Ardanuç Pazar Alanı ve Merkez Cami’nde 750 kişiye aşure dağıttı. Ardanuçluların büyük ilgi gösterdiği etkinliğe Ardanuç Kaymakamı Abdil Koç, AK Parti İl Gençlik Kolları  Başkanı Burak Coşkun, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Süleyman Ayaydın, önceki dönem İl Başkanı Tuncer Başer, Ardanuç AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, AK Parti Ardanuç İlçe Gençlik Kolları  Başkanı Emrah Öztürk, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Burada yaptığı açıklamada bir dayanışma timsali olan aşure ikramında bulunarak hemşerilerinin kaynaşmasına katkı sağlamayı amaçladığını anlatan Evren Demirci, katılımcılara teşekkür etti. Muharrem’in Allah’ın ayı olarak bilindiğini hatırlatan Demirci, “İlahi bereket ve ihsanın ayı olan Muharrem’in bizim itikadımızda önemli bir yeri vardır. Muharrem’in bünyesinde barındırdığı Aşure günü tutulan oruçların bin yılın kefareti olarak kabul edilir yine bu gün tüm peygamberlerin oruç tutuğu bilinir. Bolluk bereket ayı olan Muharrem, Peygamberimiz (SAV) Efendimizin ciğerparesi Hz. Hüseyin’in (RA) şehit edildiği ay olmasından dolayı aynı zamanda acı bir hatırayı da bünyesinde içinde barındırmaktadır” dedi. 

Evren Demirci: Bağımızı Hiç Koparmadık 

Muharrem’in bereket ve bolluğunu hemşerileriyle paylaşmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini dile getiren Demirci,  “Yaşam koşulları, zamanla farklı bölgelere götürse de doğduğumuz büyüdüğümüz Ardanuç’la ve hemşerilerimizle bağlarımızı hiç koparmadık. Burada veya gurbette  her zaman birbirimize destek olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bizi güçlü kılan da bu  özelliğimizi hiç bir zaman unutmamalıyız. Ekmek kavgası için ayrılmış olsak da sonunda döneceğimiz yer Ardanuç olacak. Bu bilinçle gittiğimiz her yerde şehrimiz ve hemşerilerimiz için mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Aşure ikramını alan vatandaşlar ise Bursa’dan gelerek kendilerini unutmayan ve hemşeri dayanışmasının güzel bir örneğini gösteren Evren Demirci’ye teşekkür ederek, Demirci’nin güzel bir örnek teşkil ettiğini belirttiler.

Etiketler: »
Share
1905 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?