logo

Bursa Artvin Günleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Bursa Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu organizesinde 31 Mart – 8 Nisan tarihleri arasında Bursa’nın Yıldırım ilçesi Ahmet Taner Kışlalı Meydanında (Bayrak Alanı) yapılması düşünülen 3’üncü Artvin Tanıtım Günleri kapsamında federasyon yetkilileri Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile birlikte Artvin Belediyesi toplantı salonun da basın toplantısı düzenledi.

Belediye Başkanı Kocatepe; Göç veren bir kentin çocukları olduklarını ve yeni nesil kuşağın Artvin’i sadece dedelerinin memleketi olarak görmemeleri için bu tanıtım günlerinin önemini vurgulayarak “Artvin’in gurbetteki çocukları Artvin’e sahip çıkıyor. Artvin’de onlara kucak açıyor. Göç veren bir şehrin çocuklarıyız ve memleket sevdamız bu şehirden ayrıldıktan sonra her geçen gün kor gibi yanmaya devam ediyor. Artvin zaman geçtikçe unutulan bir yer olmasın Bursa Kocaeli İstanbul Ankara gibi şehirler Artvin nüfusunun birkaç katı insanın yaşadığı şehirler oldu.

Artık gurbette 2.-3. Nesiller yetiştirmeye başladık. Gurbette bugün dünden daha çok Artvin’in çocukları ile bağ kurmak zorunda kaldık. Eğer biz şimdi onların yüreğinde ki Artvin aşklarını depreştirecek şekilde çalışmalar yapmazsak 3’üncü nesil benim babamda Artvin’den gelmişti diye yad etmeye başlar ve bu bağ kopar. Bunun içinde Bursa’da 3’üncüsü düzenlenecek olan Artvin Tanıtım Günlerine Belediye olarak destek veriyoruz. Biz kendimizi 1,5 milyonu aşmış hemşerilerimize hizmet vermekle yükümlü hissediyoruz. Bursa’daki tanıtım günlerini duyunca onlardan daha çok heyecanlanıyoruz çünkü bizim onlardan daha çok Bursa’da ki Artvinlilere ihtiyacımız var.

Artvin’de olan yiyecek, görülecek ne varsa Bursa’ya taşıyoruz ve diyoruz ki bu güzelliklerini yerinde görmek için Artvin’e gelin. Biliyorsunuz ilimizde Nisan ayının ilk haftasıyla beraber festivaller başlıyor istiyoruz ki burada da stantlarımıza gelip ne zaman nerde ne oluyor görsünler ve Artvin’imize gelsinler.

08.08.2018 saat 18.00’da Artvin’imizdeki 2. Uluslararası Artvin Kültür Turizm ve Yöresel ürünler fuarına davet ediyorum” dedi.

Bursa Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Suat Özkan,

“Bursa ile Artvin’i buluşturma amacıyla 31 Mart 8 Nisan arasında Bursa’da Artvin günlerini düzenlemek istiyoruz. Başkanımıza bu vesile ile destek istedik başkanımızda sağ olsun desteğini esirgemeyeceğini ifade etti. Belediye başkanımız Mehmet Kocatepe burada ki Artvin ile Bursa’daki Artvin camiasını çok iyi bilen büyüğümüz bu vesile ile Artvin’imizi Bursa’da tanıtma adına bizlere yardımcı olacak. Bizlerde bu camianın birer fertleri olarak Artvin ilimizin kültürünü her şeyini orda tanıtmak istiyoruz. Valimiz Ömer Doğanay’a Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye ve İlçe Belediye Başkanlarına derneğimiz adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

Share
402 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?