logo

reklam

Bürokrasi Pazara İndi

Borçka Bürokrasisi, hayırlı be bereketli kazanç dilemek için Pazar esnafını gezdi.

İlçeye yeni atanan Kaymakam Ertuğrul Örnek ile Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, belediye meclis üyesi Resul Şentürk, Hüseyin Çakır ve Başkan Yardımcısı Nurettin Okuyan ve zabıtalar eşliğinde, sebze ve meyve satan Hal Pazar esnafını gezerek, bol kazançlar ve hayırlı işler temennisinde bulundular.

Pazar ziyareti sonrası Belediye hizmetlerine yön veren yeni inşa edilen Borçka Şehit Pakı ile Mescit’i gezdiler. Şehitler parkında ziyaretle ilgili açıklama yapan Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan,” ferah gününde hem ilçe Kaymakamımızla birlikte esnafımızın hem pazarını tebrik etmek hem de hayırlı işler dilemek vatandaşlarımızı rutin bir şekilde her Pazar yaptığımız gibi birlik ve beraberlik için bir araya geldik. Burası da yeni yaptığımız ve Borçka ilçe halkımızın hizmetine sunduğumuz Şehitler Parkımız. Burası Borçka’nın merkezi yerlerimizden biri fakat burası önceki haliyle Borçka’mıza yakışmayan bir görüntü içerisindeydi. 3-4 aylık bir çalışma ile arkadaşlarımızın büyük emek ve gayreti ile birlikte burasını bu merkezimizi halkımızın hizmetine sunduk. Gerçekten vatandaştan aldığımız tepkiler oldukça olumlu. Vatandaşımız böyle bir yere ihtiyaç duyduğunu buraya katılarak burayı her gün ziyaret ederek gösteriyor. Demek ki yaptığımız bu iş iyi bir iş. Böyle park yerlerinin yapılmasına öncelik göstereceğiz. Borçka’da  yakışan bir yer oldu. Borçka insanımız bunların en güzeline laik. Burası simge yerlerinden biri. Bu ağaçları geçen günlerde sordum 1968’lerde 67’lerde dikilmiş ağaçlar tabi uzun bir tarihi barındırıyor. Burası vatandaşımız tarafından yoğun ilgi görmesinin bir diğer nedenlerinden biri de bu asırlık ağaçlardır. Serinlik bir yer, ferahlık bir yer burada biz vatandaşımızın her yaş grubuna uygun olacak şekilde dizayn etmeye çalıştık. Bu ağaçlara da bir kalp şekli vermeyi düşünmüş arkadaşlarımız yani gençlerimiz otursun burada sohbet etsin, birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi öne çıkarsın diye böyle dizayn etmişler çok da güzel olmuş emeği geçen arkadaşlarımı bir kez daha tebrik ediyorum.

Borçka’mız bildiğiniz gibi Artvin’imizin en önemli turizm köşelerinden biri özellikle bu yaz döneminde vatandaşımızın yoğun talebiyle karşı karşıyayız. Yurdumuzun dört bir köşesinden olduğu gibi yurt dışından da turizm değerlerimizi güzel köşelerimizi ziyarete gelen bir sürü vatandaşımız var. Tabi bunların ilçemizde ihtiyaçlarını karşılayacak, onları dinlendirebileceğimiz, acil ihtiyaçlarını karşılayacağımız yerlere ihtiyacımız var. Onun için bu park yerini tamamladıktan sonra ilçemizin güzel bir köşesinde olan 5 dönümlük bir alan üzerine güzel bir turizm tesisi kurmayı düşünüyoruz. İçerisinde ihtiyaç yerlerinin olduğu, küçük bir mescidin olduğu, kafeteryanın, yemek yeme yerinin olduğu, kamelyaların olduğu, araçları park edebilecekleri ve gelen turist kardeşlerimizin acil ihtiyaçlarının karşılanacağı Borçka’mıza yakışan bir yerin yapımına başlayacağız. Onu yapmakla birlikte de inanıyorum ki Borçka’mız başka bir güzel çevreye başka güzel bir görüntüye kavuşacak. Tabi her zaman söylediğim bir şey var Borçka’mız yöremizin en güzel yerlerinden biri ortasından güzel bir nehrin aktığı, etrafının yeşillerle bezendiği güzel bir ilçemiz. Ne yapsanız yeridir ne yapsanız yakışıyor ve kendini gösteriyor. İnşallah böyle güzel şeyleri yaparak Borçka insanımıza yakışan güzel bir Borçka’yı birlikte inşa edeceğiz. Zaten Dünya’nın da en çok tercih edilen yerleşim yerleri de böyle yerler Çoruh aktığı zaman bir başka güzel akıyor. İnsanlarımız da Çoruh’un kenarında oturup çay içip ferahlamak istiyor. Bizde bunlara öncelik veriyoruz”dedi.

Kaymakam Ertuğrul Örnek ise; “Yaklaşık bir haftadır Borçka’da hizmet ediyoruz. Bugün Cuma Borçka’nın pazarı köyden vatandaşlarımızın özellikle alışveriş için çarşıya indikleri bir gün. Biz de vatandaşlarımızla iç içe olalım, vatandaşlarımızı tanıyalım, onlar bizi tanısın diye ilçe merkezinde pazar esnafımızı, alışverişe gelen vatandaşlarımızı ziyaret ettik.  Şimdi Cuma saati olması münasebetiyle de Belediye Parkında oturuyoruz. Vatandaşlarımızla sohbet ediyoruz, çay içiyoruz. Borçka’yı tanımaya çalışıyorum, vatandaşlar da beni tanımaya çalışıyorlar. Tabi ki her zaman söylediğimiz gibi hem kapımız hem de gönül kapımız onlara her zaman açık onların içinde bir yönetici olarak görev yapıyorum. Her türlü sıkıntılarında dertlerinde, haspihallerinde, çay içmek istedikleri zaman makamımıza bekliyoruz.  Borçka’yı ilk duyduğumuzda aklımıza ilk gelen yerlerden biri Karagöl’dü. Borçka’ya Devletimiz bizi görevlendirdiğinde Karagöl’ü bende çok merak ediyordum. Yaklaşık görevimin ikinci günü Karagöl’e gittim, gerçekten görülmesi gereken Yerlerden bir yer” dedi.

Öte yandan yapılan hizmetlere teşekkürlerini dile getiren ilçe halkı, “ilçenin bu tür tesis ve alanlara büyük ihtiyacı vardı. Başkanımız kısa sürede, ilçenin yönünü  değiştiren hizmetleri ile hız verdi.Yapılan işlerin kalıcı ve kaliteli hizmetler sunuluyor,Belediye Başkanımız Aslan Atan’ı  tebrik ve teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Etiketler: » »
Share
1252 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?