logo

reklam

“Bu Maskeli Balonun Biteceği Günler Yakın Değil mi?”

DP Adayı Küçükay: “İktidar ve muhalefetin gündeminde milletin meseleleri yoktur. Ama bilsinler ki biz her daim milletin hizasında durduk. Dün de öyle olduk, bugün de öyle olacağız”

Demokrat Parti Genel Sekreteri ve Artvin Milletvekili adayı Ertan Küçükay, seçime sayılı saatler kala önemli açıklamalarda bulundu. Küçükay; “Bu seçimi maalesef Türkiye bir zorlama mantık içerisinde bir kişinin ihtirasları neticesinde kendi gündemini Türkiye’ye dayattığı için yapıyoruz” dedi.

Demokrat Parti Artvin Milletvekili adayı Küçükay, seçimlere bir zorlama ile gidildiğini belirterek, “Türkiye kritik bir seçimin son günlerini yaşıyor. Memleketimiz derinden bir nefes almaya ihtiyaç duyduğu, memleketimiz daraldığı, sıkıldığı bir dönemde üstüne bir de genel seçim yapıyoruz. Bu seçimi maalesef Türkiye bir zorlama mantık içerisinde bir kişinin ihtirasları neticesinde kendi gündemini Türkiye’ye dayattığı için yapıyoruz. Öyle değil mi? 400 vekil istedin, bana istediğimi vermediniz ben de sizi seçim manyağı yaparım diyen bir kişinin memleketi rehin alması sonucu gerçekleştiriyoruz” dedi.

Bugün siyasi uzantısı HDP’nin seçim sürecinde siyasete cephane üretir haldesiniz”

Küçükay, “Bir Cuma günü, cuma namazını Şam’da Emevi Camii’nde kılacağız diyenler Türkiye’nin her köşesine şehit cenazelerinin gelmesine vesile olmuştur. Türkiye’nin her köşesinde onlar cuma namazı kılacağız dedikçe bir şehit cenazesinin namazı kılınmıştır. Çıkmış Van mitinginde diyor ki, ‘eğer AKP’yi iktidar yapmazsanız Türkiye’de yeniden beyaz Torosları görürsünüz.’ Ben de Eskişehir’imizden, şehitler yatağından, şehitler vermiş bir memleketten sesleniyorum, diyorum ki sayın Başbakan senin vazifen PKK ağzıyla propaganda yapmak değildir. Böyle bir üslubu kullanamazsın. Bugün söylemleriyle beraber PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin seçim sürecinde siyasete cephane üretir haldesiniz” diye konuştu.

Bugünlerde 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları olarak bilinen bu yolsuzlukları konuşan var mı?”

Türkiye’nin bir iklim değişikliğine ihtiyacı olduğunu söyleyen Demokrat Parti Genel Sekreteri ve Artvin Milletvekili Ertan Küçükay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kayıkçı kavgası veren siyaset, milletimizin gerçek gündemini konuşmamak için bilinçli bir çaba sarf etmektedir. İşte seçim ortamındayız. AKP ile ilgili ana muhalefet partisi CHP’den başlayarak, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları olarak bilinen bu yolsuzlukları konuşan var mı? Öte tarafta Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili Ataşehir’den başlayarak ortalığa saçılmış Ataşehir Belediyesi’nden, yolsuzlukları iktidar AKP kanadında konuşan var mı? Bilesiniz ki bunlar kameraların önünde maskesini takıp, rolünü oynamaktadır. Ama bunlar rollerini oynamaya devam etsinler. Bu maskeli balonun biteceği günler yakın değil mi?”

Dünden bugüne her daim milletin yanında olacaklarını söyleyen Küçükay, “Başta AK Parti, beraberinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çözümsüzlüğü dayattığı noktada, bu çözümsüzlüğü derinleştiren de milletimizin 7 Haziran’da kapısını araladığı ama gereğini yapamayan muhalefettedir. İşte bu muhalefetin böyle olduğu Meclis’ten bir neticenin çıkabilme imkanı yoktur. O nedenle biz diyoruz ki, Demokratların olmadığı Meclis’te bundan sonra kolay kolay hükümet kurmanızın imkanı yoktur. Kurduğunuz hükümetlerin bir istikrar içerisinde kendi hayatiyetlerini devam ettirebilme imkanı yoktur.

Türkiye’nin bir iklim değişikliğine ihtiyacı olduğu noktada, Türkiye’nin bugün seçim gündemi olduğu gibi çok derinden bir sorgulamayı meydanlarda, televizyonlarda, salonlarda ve kürsülerde gerçekleştirmemiz gerekirken, iktidarıyla ve muhalefetiyle yanlışta yarıştıklarına şahit olduk. Çünkü onların gündeminde milletin meseleleri yoktur. Ama bilsinler ki biz her daim milletin hizasında durduk. Dün de öyle olduk, bugün de öyle olacağız” dedi.

Basının özgürlüğünü ellerinden aldılar

Ertan Küçükay, Koza İpek Grubu’na kayyum atanarak Bugün TV ve Kanaltürk yayınlarının güvenlik güçlerinin müdahalesiyle kesilmesi hakkında da konuştu.

Özgür bireyin, basının ve müteşebbisin olmadığı bir yerde özgür seçimlerden bahsedilemeyeceğinin altını çizen Küçükay, açıklamasında şunları kaydetti:

Türkiye’de mağdur olmamış hiçbir kesim kalmadı”

Türkiye’de mağduriyetlerin, yeni yeni mağduriyetler yaratarak dengelenmeye çalışıldığı iklim içerisinde, mağdur olmamış hiçbir kesimin kalmadığını görüyoruz. Türkiye’nin can alıcı meseleleri olmasına rağmen temel hak ve hürriyetlerin farklı yol ve yöntemlerle gasp edildiğine, bu zaman diliminde şahit oluyoruz. Açıkça anayasa ihlalidir bu durum. Bugün özellikle özgür bireyin, özgür basının, özgür müteşebbisin olmadığı bir yerde özgür seçimlerden bahsedebilme imkanımız yoktur.

Hukuk ve demokrasinin başlangıcı mülkiyet hakkıdır. Mülkiyet hakkını gasp ederek insanları kendi şahsi ihtirasları için fiili durum yaparak, keyfiliğin zirve durumuna çıkararak Koza İpek Grubu’na el koyulması; milletin iradesine, sesine, kulağına el koyulduğu şeklinde yorumlanabilir.

Bu büyük millet adına üzüntü duyuyoruz”

Türkiye’de serbest piyasa düzeninin işlemesi gerekirken bugün Türkiye’yi kayırmacı kapitalist düzen içerisinde, iktidara yakınlığına göre bu ülkenin fırsatlarından, nimetlerinden yararlanan ama o ölçüde de külfetlerine katlanmayan bir yapının sistematik halde kurulduğunu görüyor olmaktan da bu büyük millet adına üzüntü duyuyoruz.

Meseleyi bütün sivil aktörlerin, bütün mağduriyete muhatap olmuş insanların, kurumların kimliğine bakmaksızın topyekûn demokrasiye, bu ülkenin birliğine beraberliğine, korkusuzca yaşama hakkımıza müdahale olarak görüp tavır alınması gereken gündeyiz.

İktidarın hangi maksatla bunu yaptığını hepimiz biliyoruz”

Bu iş içerisinde hukuksuzluğun, hukukun, adaletin, keyfi uygulamalarla beraber AKP’nin iktidarını, özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir şubesi konumuna getirdiği durumda Türkiye’nin daha fazla bu hukuksuzluk içerisinde yol alabilme şansının kalmadığını görüyoruz.

İktidarın hangi maksatla bunu yaptığını hepimiz biliyoruz. Mukadderatı sadece ötelemeye yarar bunlar. Netice itibariyle milletimiz suçluyu suçsuzu tasnif etmiştir, hükmünü de vermiştir. Mahkemelerin bir gün keseceği hükmü, tarih de elbet bir gün icra edecektir.

Gerçek gündemini konuşamayan bir Türkiye’nin, basın özgürlüğünden yoksun bir Türkiye’nin daha da katmerlenecek biçimde kaynaklarının yolsuzluklarla ve diğer uygulamalarla beraber heba olacağı bir dönemin önüne geçebilmeliyiz. Bu maksatla bugün yapılan savunmaların, desteklerin, bu dik duruş karşısında yanında durabilmenin herkesin görevi olduğunu ifade etmek isterim.”

Artvin, Kırat’ın Yeniden Şahlanışını Sağlayacaktır

Artvin’in Kırat’ın yeniden şahlanacağı yer olacağını belirten Demokrat Parti Artvin Milletvekili adayı Ertan Küçükay, Artvin Halkı’nın 1 Kasım’daki tercihinin bozuk düzeni bozanlardan değil, Türkiye’nin yeniden ihtiyaç duyduğu Demokrat Parti’den yana tercihini kullanacağına olan inancını ifade ederek açıklamalarını tamamladı.

Share
326 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?