logo

Bu Maça Yürek Dayanmaz!

Artvin Amatör Futbol Liginin son hafta müsabakasında zirveyi yakından ilgilendiren müsabakada Artvin Çoruhspor ile Borçkaspor karşılaşacak.

Artvin Amatör Futbol Ligi 2017/2018 sezonu bu haftasonu oynanacak 14. hafta müsabakalarıyla sona erecek. Zirveyi yakından ilgilendiren müsabakada Artvin Şehir Stadı’nda Artvin Çoruhspor ile Borçkaspor takımları karşılaşırken, diğer müsabakada ise Borçka İlçe Stadı’nda Muratlı Hudutspor ile Kemalpaşaspor takımları karşı karşıya gelecek.

Maç Saatinde Değişiklik Yapıldı

22 Şubat 2018 tarihinde yapılan İl Spor Güvenliği toplantısında 25 Şubat 2018 Pazar günü saat 12.00’de oynanması gereken Artvin Çoruhspor – Borçkaspor müsabakasının başlama saatinde değişiklik yapıldı. Toplantıda karşılaşmanın 25 Şubat 2018 Pazar günü saat 11.00’de Artvin Şehir Stadı’nda oynanması kararlaştırıldı.

Normal Sezon Lideri Belli Olacak

35 puanlı lider Borçkaspor, müsabakayı kazanması halinde puanı 38’e yükselecek ve sezonu lider olarak tamamlayacak. Karşılaşmayı Artvin Çoruhspor’un kazanması halinde, haftayı 3-0 hükmen galip kapatacak olan Arhavispor 36 puana ulaşarak liderlik koltuğuna oturacak. Karşılaşmanın berabere bitmesi halinde ise Borçkaspor ile Arhavispor’un puanları eşitlenecek ve lig statüsüne göre ikili averaja bakılacak. Takımlar arasında oynanan iki karşılaşmada 0-0 eşitlikle tamamlandığı için Borçkaspor ile Arhavispor arasında tarafsız sahada tek maçlık liderlik müsabakası oynanacak. Artvin Çoruhspor’un lig 3’üncülüğü, Artvinspor’un ise lig 4’üncülüğü kesinleşti.

Bu Sezon İlk Kez Play-Off Müsabakaları Oynanacak

Ligde ilk 4 sırayı alan takımlar play off karşılaşmaları oynayak. Normal sezon tamamlandıktan sonra ligi 1’inci sırada bitiren takım ile 4’üncü sırada bitiren takım, ligi 2’nci sırada bitiren takım ile 3’üncü sırada bitiren takım çift maçlı eleme sistemine göre karşılaşacaklar. Bu karşılaşmalarda rakibini eleyen takımlar ise tarafsız sahada oynanacak müsabaka ile şampiyonluk mücadelesi verecek ve Bölgesel Amatör Lig yolunda ilk aşamayı tamamlamış olacak.

Muhtemel Eşleşmeler

Ligi Borçkaspor’un lider tamamlaması halinde; Borçkaspor-Artvinspor, Arhavispor-Artvin Çoruhspor şeklinde eşleşmeler olurken, ligi Arhavispor’un lider tamamlaması halinde ise Arhavispor-Artvinspor, Borçkaspor-Artvin Çoruhspor eşleşmeleri gerçekleşecek.

Gözler Artvin Hopaspor’da

Artvin Amatör Ligi Play Off müsabakalarında şampiyon olan takımın Bölgesel Amatör Lig’e yükselmek için önünde iki seçeneği kalacak. Bölgesel Amatör Lig 3. grupta halen liderlik koltuğunda olan temsilcimiz Artvin Hopaspor’un ligi lider tamamlaması halinde Artvin Amatör Lig şampiyonu direkt olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselecek. Eğer Artvin Hopaspor ligi lider bitiremezse Artvin Amatör Lig Şampiyonu ile Artvin Hopaspor arasında tarafsız sahada Play-Out müsabakası oynanacak.

Artvin Hopaspor 3. Lig Yolunda

Öte yandan Bölgesel Amatör Lig 3. grupta halen liderlik koltuğunda olan temsilcimiz Artvin Hopaspor, sezonu lider olarak tamamlaması halinde 3. lige yükselmek için Bölgesel Amatör Lig’in diğer gruplarında şampiyon olan takımlarıyla Play-Off karşılaşmaları oynayacak. Adını 3. lige yazdırması halinde uzun bir aradan sonra profesyonel liglerde ilimizin bir takımı olacak. Artvin Hopaspor’un ligi lider tamamlaması ve 3. lige yükselememesi halinde ise Bölgesel Amatör Lig’de 2 Artvin takımı yer alacak.

08 Olay

Share
732 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?