logo

reklam

Bu Dostluk Görenleri Şaşırtıyor

Artvin Merkez’e bağlı Kalburlu Köyünde bir şantiyede bekçilik yapan Necat Öztürk, şantiyeye sığınan köpeğindoğum yapması üzerine köpeğin yavrularını da sahiplendi.

Öztürk, çalıştığı şantiyeye sığınan köpeğe gönüllü olarak bakmaya başladı.Sahiplendiği köpekle yakından ilgilenen ve köpekle dostluk kuran Öztürk, köpeğin doğum yapması üzerine yavru köpekleri de sahiplenerek örnek bir davranışa imza atmış oldu.

Köpek ve köpeğin yavrularının her türlü ihtiyacını gidermeye çalışan hayvan dostu Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği (KİHAYKO) Artvin İl Temsilcisi Taner Köse’yi köpeklerin bakımı için arayarak ondan yardım istedi. Gönüllü hayvan bakıcısı Öztürk, Köse’nin girişimleri doğrultusunda Artvin Belediyesi ile irtibat kurdu.

Öztürk,  belediyenin düzenli mama desteği ve veteriner hizmeti ile hayvanlara bakabildiğini bir tane daha doğum yapacak köpeğinde orayı sahipleneceğini belirterek yetkilerin desteği devam ettiği sürece hepsine gönüllü bakabileceğini belirtti.

Öztürk, hayvanların kendisini çok sevdiğini ve orada arkadaşlık ettiğini belirterek bundurumdan hoşnut olduğunu emeği geçen herkese teşekkürler etti.

Share
336 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?