logo

BTP Adayları Şavşatlılarla Buluştu

BTP iktidarında Kadınlara maaş vereceğiz

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Milletvekili adayları İbrahim Yıldırım ve Mürsel Keskin, seçim çalışmaları kapsamında Şavşatlılar ile buluştular.

BTP İl Başkanı Nuri Keskin ve diğer partililerinde katıldıkları seçim gezisinde Şavşat ilçesinde esnaflarla ve vatandaşlarla buluşan BTP adayları, BTP’nin seçim vaatlerini ve bu vaatleri nasıl gerçekleştireceklerini anlattılar. Esnaflarla sohbet eden BTP adayları kadınları nasıl maaşa bağlayacaklarını anlattılar. Şavşat ilçe merkezinde el ilanlarını dağıtan ve broşürlerini vatandaşa veren adaylar, BTP iktidarında yapacaklarını da vatandaş ile bizzat tartışma fırsatı buldular. BTP adayları halkın yoğun ilgisi ile karşılaştılar.

Asgari Ücret devletten

BTP Milletvekili adayları İbrahim Yıldırım ve Mürsel Keskin 5 bin TL asgari ücretin devlet tarafından nasıl verileceğini açıklarken; “ İşveren işçisine diyelim ki bin lira verecek geri kalan 4 bin lirayı da devlet işçinin hesabına verecek ve böylece bir işçinin eline ayda 5 bin lira asgari ücret geçecek. Biz asgari ücreti 5 bin lira yapacağız diyoruz. Sakın siz bu yükün size bineceğini zannetmeyin. Siz bugün verdiğinizi vereceksiniz, devlet bunun üzerini tamamlayacak. 100 bin liranın altında geliri olandan vergi almayacağız. Bakın biz vergisiz bir Türkiye diyoruz. Her ev hanımı 1.500 TL, her Türk vatandaşı bin lira maaş alacak. Güneydoğu problemini biz halledeceğiz. Elele vereceğiz ve bu ülkeyi rahata kavuşturacağız. Şu anda Çin, Hindistan, Brezilya, Güney Afrika ve Rusya benim Milli Ekonomi Modeli’mi uyguluyor. Bu ülkeler bizim liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın arkasından yürüdü. Bu sayede Rusya Devlet Başkanı Putin dünya lideri oldu. Türkiye’de bizim peşimizden yürüsün diyoruz” dediler.

BTP iktidarında ev kadınlarına ‘1500 TL ev hanımı maaşı’ verecek

BTP adayları Şavşat ilçesinde karşılaştıkları kadınlarla da görüşerek BTP iktidarında her ev hanımına 1.500 TL ev hanımı verileceğini ve bunun kaynağını da açıkladılar. BTP adayları “1500 TL ev hanımı maaşı ile anneler başta olmak üzere tüm ev hanımlarına cennet hayatı yaşatacağız” dediler.

Yabancılara Peşkeş Çekilen Madenleri Kamulaştıracağız

Partilerinin kaynaklarını da sıralayan BTP’nin Milletvekili adayları Yıldırım ve Keskin, seçim gezileri sırasında karşılaştıkları vatandaşlara; “Ülkemizde çok ciddi bir kutuplaşma var. Bu bazen siyasilerin bazen de diğer güç odaklarının tetikleyerek getirdiği bir kutuplaşma. Sağ-sol, Alevi-Sünni, devlet-millet barışacağı yerde kavga eder noktaya geldi. Bu tehdit maalesef ülkemizi kuşatmış durumda. Ciddi bir birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var. Bu nasıl bir birlik olmalı? Kültürde, maneviyatta, siyasette yani milletin menfaatinde birlik olmalı” diyerek seçmenlerden oy istediler.

BTP adayları ve beraberindekiler akşam geç saatlere kadar ilçede dolaşarak vatandaşlarla sohbet ettiler.

Share
692 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?