logo

BTP Adayları Çay TV’ye Konuktu

BTP adayları: “Kendi Hakkınızı korumak için BTP’ye oy verin”

Bağımsız Türkiye Partisi Artvin Milletvekili adayları İbrahim Yıldırım ve Mürsel Keskin, Çay Tv’de Nusret Durur’un sunduğu “Nusret Durur ile Bölgenin Sesi” programının canlı yayın konuğu oldular.

BTP adayları yaptıkları açıklamada, Türkiye halkının kendi haklarını korumak için BTP’ye ve Prof. Dr. Haydar Baş’a oy vermeleri gerektiğini ifade ettiler. Bağımsız Türkiye Partisi Milletvekili adayları İbrahim Yıldırım ve Mürsel Keskin, Yusufeli ilçesinde seçim çalışmalarında bulunduktan sonra Çay TV’nin canlı yayın konuğu oldular. Canlı Yayında Nusret Durur’un sorularını yanıtlayan BTP Artvin Milletvekili adayları İbrahim Yıldırım ve Mürsel Keskin, Türkiye ve Artvin’in gündemine ilişkin açıklamalarda bulundular. İlk olarak BTP Artvin 1.sıra Milletvekili adayı İbrahim Yıldırım konuşma yaparak Türkiye’de halkın sıkıntı içerisinde bulunduğunu, Türkiye’nin kaynaklarının heba edildiğini, kendi kendine yetebilecek bir ülke konumunda dışa bağımlı bir ülke haline gelindiğini anlattı. Yıldırım konuşmasında BTP’nin kadınlara yönelik projelerini anlatırken; “Annelerimize olan sevgimizi bütün annelere, bütün hanımlara yansıtıyoruz, ev hanımlarına 1500 TL maaş vereceğiz, kadınlar sosyal emeklilik statüsüne tabi olup, bir kuruş vermeden sigortalı olacaklar. Şimdi bazıları diyor, 2 çocuğa 3 çocuğa nasıl bakacağız, doğum ikramiyesi 15 bin TL olacak. Her çocuk devlet babası tarafından garanti altına alınarak 250 TL maaş alacak. Çalışan kadınlarımız 5 bin TL asgari ücret alacak. Emekli olan kadınlarımız 5 bin TL maaş alacak. Kadınlar için iş bulmak zor, ama Haydar Hoca’nın döneminde mezun olan her kardeşime iş vermeye söz veriyoruz. Kadınlar Haydar Hoca’nın döneminde inşallah bir cennet hayatı yaşayacak, her yerde kraliçe muamelesi göreceklerdir, bunda kuşkunuz olmasın” diye konuştu.

Programda açıklamalarda bulunan BTP 2.sıra milletvekili adayı Mürsel Keskin ise; “Dünya’da 3 Ekonomi Tezi Var, Bunlardan Biri Haydarizm” diyerek

Prof.Dr. Haydar Baş’ın “Onlar yapamız mı yapamaz. Bakın ben bir tez ortaya koydum. Bugün dünyada 1- Sosyalizm 2- Kapitalizm 3- Haydarizm 3 tane ekonomi tezi var, biri de benim tezimdir. Ve benim tezim tamamen milli menfaatler üzerine kurulmuş bir tezdir” sözlerini hatırlattı.

Keskin: Yabancılara Peşkeş Çekilen Madenleri Kamulaştıracağız

BTP iktidarında yapacaklarını anlatan Mürsel Keskin, bu vaatlerin kaynağının 3 katrilyon dolar değerindeki madenleri anlattı ve ekledi: “Anayasaya göre yabancılara peşkeş çekilen madenleri kamulaştıracağız. Türkiye’nin yer altındaki kaynaklar Türk Milletine aittir hükmünü hayata geçireceğiz, bu dediklerimizi biz size Allah’ın izni ile vereceğiz” dedi.

Programın sonunda İbrahim Yıldırım, “Ülkede Kaynak Yok Diyenlere Cevap! Bu memlekette var olan servete adam “yok” diyor. Bu adam kör, sağır, dilsiz. Bu ülkenin servetini kullanarak köşeyi dönenleri görmüyor. Bizim yeraltı kaynaklarımızın değeri batılı kaynaklara göre 3 katrilyon dolardır. Bu en az 5 katrilyon dolardır.

Bu kadar zenginlik var, ben 5 bin lira asgari ücret vereceğim diyorum vay efendim “nereden bulacak, nasıl verecek” diye ayağa kalkıyorlar.

Bu serveti kime verdiler biliyor musunuz? Amerikalılara, İngilizlere, Fransızlara, Almanlara verdiler. Bu kadar ihanet olabilir mi? Bu madenleri veriyorlar devlet adına senede 2 milyon dolar alıyorlar milyar dolarlık kâr elde ettikleri halde. Madenleri yok pahasına alan ecnebiler bunu Türkiye’de de işlemiyor. Toprak halinde alıp götürüyorlar, dışarıda işliyorlar.

Ben de diyorum ki bu madenlerimizi bunların elinden alacağız, devlet olarak milletimle beraber işleyeceğiz, milli serveti milletimize vereceğiz. O zaman asgari ücreti de 5 bin lira yapıp vereceğiz” dedi.

Programın sonunda İbrahim Yıldırım ve Mürsel Keskin, Nusret Durur’un sorularını yanıtladılar.

Etiketler:
Share
892 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?