logo

Bozuk Ormanlar Rehabilite Ediliyor

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü, Bozuk ormanların rehabilitasyonu kapsamında Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü Akdamla Orman İşletme Şefliğinde 1500 Ha. sahada kış şartlarına rağmen çalışmalara başlandı.

Akdamla Orman İşletme Şefliğine bağlı 5 köyü kapsayan rehabilitasyon çalışması orman köylüsüne yaptırılarak, hem ekonomik girdi sağlanmakta hem de Orman köylülerinin yaşam alanları olan ormanlarda erozyon kontrolü çalışmaları yapılarak rehabilite edilmekte. Bakım sahalarında taş kordon, kafes tel eşik, kuru duvar eşik vs. çalışmaları yapılıp sonbahar döneminde fidan dikimi yapılacak.

Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu çalışma yapılan sahayı yerinde denetleyerek, oradaki köylülere “ Yapılan bu rehabilitasyon çalışmaları ile özellikle yöredeki çalışanlara istihdam imkânı sağlanırken, Ormanların iyileştirilmesi ile de toprak muhafaza edilerek, sosyal sorunlarınızın çözümünü kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Ayrıca burada var olan fauna ve flora zenginliği ile ekosistem korunacak, mevcut lokal ırkların devamlığı sağlanarak, biyolojik çeşitlilik sağlanacaktır” dedi.

Orman köylüleri Bölge Müdürüne ziyaretlerinden ve açıklamasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.

Share
392 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?