logo

Boşluğa Düşen Kediyi İtfaiye Ekipleri Kurtardı

Artvin Merkez’de, 5’inci kattan hava boşluğuna düşen kediyi, Artvin Belediyesi itfaiye ekipleri vatandaşlar yardımıyla kurtardı.

Son günlerde sıkça rastladığımız hayvan şiddeti haberleri huzurumuzu kaçırsa da sevindirici haber Artvin Merkez’den geldi. Çarşı mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde kuaför salonu işleten Uğur ve Açelya Çiftçi, sabah kuaför salonu açtıklarında kedi sesi duydular. İlk anda içeriye kedi girdiğini düşünen işletme sahipleri daha sonra araştırınca hava boşluğuna kedinin düştüğünü fark ettiler.

Kedinin feryat etmesinin ardından itfaiye ekiplerine haber veren işletme sahipler, 5 katlı binanın çatısından düştüğü tahmin edilen sokak kedisinin kurtarmak için yoğun çaba sarf ettiler. Olay yerine gelen itfaiye ekipleriyle birlikte çalışan vatandaşlar kediyi bulunduğu yerden kurtardı. İtfaiye ekiplerin kucağında şaşkın bakışlarıyla özgürlüğüne kavuşan kedi, Artvin belediyesi veteriner hekimleri tedavi etmesinin ardından tekrardan sokağa salındı.

Artvin belediyesi itfaiye ekipleri duyarlı Çiftci ailesine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederek bu örnek davranışlarından dolayı kendilerini kutladı. İşletme sahipleri Uğur ve Açelya Çiftci ise aradıklarında ilgilenen itfaiye ekiplerine teşekkür etti.

Share
218 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?