logo

Borçka’lı Öğrenciler’den Kitap Okutma Kampanyası

Borcka Kitap Okuma Kampanyasi (1)

Borçka Mehmet Akif Ersoy Orta Okulu öğrencileri tarafından, çay ocağı ve kahvehanelerde  ‘Okumak hayattır’ kampanyası başlatıldı.

29 Mart-5 Nisan tarihleri arasında Kitap okuma etkinliği kapsamında, Çay ve kahvehanelerde, kütüphane oluşturulması ve ilçe vatandaşları ile gençleri bilinçlendirmek amacıyla başlatılan kampanya şimdiden halkın yoğun ilgisiyle karşılandı.

Çay ocağı ve Kahvehanelerde, halka verilen Kitaplar arasında edebiyat, sanat, tarih, kültür, eğitim, spor, dini ve güncel konularla ilgili dergiler dağıtıldı.

Her kesime hitap eden farklı bir şey yapmak isteyen okul öğrencileri, Kütüphane haftası öncesi insanlarımızın oyun, televizyon ve gıybet alışkanlıkları azaltmak adına, Kültür Gönüllüleri olarak, kitap okuma alışkanlıkları artırmak için özellikle çay ocaklarında çaylar yudumlanırken bir yandan kitapları okuma alışkanlıklarını artırmak için guruplar halinde ilçeye yayılarak bir ilke imza attılar.

Öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte başlattıkları kitap okuma etkinliği kapsamında, halkın kitap okuma kültürünü yaptıkları röportajlar ile tespit etmeye çalıştılar.

Etiketler: » »
Share
1578 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?